magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Desiaty ročník Medzinárodneho jazzového festivalu bude v Košiciach
@ Kultúra -> Oznamy      Sep 24 2004 - 15:54 GMT
Košice 24. septembra (TASR) - Dixieland, rock - jazz i latino zaznejú na 10. ročníku Medzinárodného jazzového festivalu, ktorý s účasťou siedmich zahraničných a dvoch domácich formácií pripravuje na 1. až 3. októbra v Košiciach agentúra GeS.

ahákom festivalu, najmä pre skôr narodených bude svetová špička vo svojom žánri - maďarský Benkó dixieland band, ktorý festival podobne ako tomu bolo aj pred desiatimi rokmi otvorí - informoval dnes na tlačovej konferencii riaditeľ festivalu Gejza Szabados.

V prvý festivalový večer vystúpi v košickom Dome umenia popri holandskej, latino produkujúcej zostave New cool collective big band, aj popredný slovenský džezmen Peter Lipa. Ten stál pri zrode festivalu a doteraz sa podieľa na jeho príprave a dramaturgii. "V tomto ročníku sme mysleli viac na širšie poslucháčske spektrum, aby si ľudia mohli pri hudbe aj oddýchnuť" - zdôraznil Szabados.

Druhý deň čaká účastníkov festivalu doslova hudobný maratón - v košickom GeS klube vystúpi mladé holandské The Yuri honing trio, Eva Dostálová z ČR a Kvarteto Krzystofa "Pumu" Piaseckého z Poľska. Z Francúzska príde vynikajúci pianista Benjamin Moussay.

Záver festivalu bude patriť v nedeľu 3. októbra opäť holandskej formácii Eric Vloeimans boom petit a košickému inštrumentalistovi Mariánovi Čekovskému a jeho zostave Peace orchestra. Festival vyvrcholí po koncerte hudobníckou jam session.

Za doterajšiu existenciu košického Medzinárodného jazzového festivalu vystúpilo na ňom 56 formácií a takmer 240 svetových jazzových muzikantov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk