magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

České dni 2004 otvorí VERONA
@ Kultúra -> Oznamy      Sep 24 2004 - 13:46 GMT
(Umelecká agentúra GreArt - tlačová správa) -- Koncertom skupiny VERONA sa v utorok 5. októbra o 19. hodine začne jubilejný 10. ročník Českých dní 2004. Jedna z najpočúvanejších českých skupín sa predstaví v rámci Náhodou nejsi sám TOUR 2004 po Slovensku ktoré sa začne 1.októbra v Ružomberku a skončí 30.októbra v Bratislave.

Počas štrnástich koncertov sa slovenskí fanúšikovia dua Markéta Jakšlová a Peter Fider môžu tešiť na veľkú spevácko-tanečnú megashow, v ktorej okrem kvalitného zvuku a pyrotechniky nebudú chýbať ani hity Náhodou, Nejsi sám či Krásnej den. Ako hosť sa predstaví speváčka EMILY, známa prostredníctvom svojej hitovky Poďme spolu lietať.

Markéta ktorá študuje na umeleckej priemyslovke návrharstvo a design hračiek a obľubuje veci z plyšu, pochádza z muzikantskej rodiny. Jej mama spievala v kedysi populárnom vokálnom triu Jezinky. Napriek tomu sa však speváčkou stať pôvodne nechcela. Možno aj zo vzdoru lebo rodičia ju do muziky tlačili.

Napriek tomu ju prihlásili pred dvoma rokmi do programu DO-RE-MI ktorý vyhrala. Následne bola úspešná aj v konkurze na speváčku VERONY. O tom že jej rozhodnutie predsa len spievať bolo správne svedčí okrem obrovského diváckeho úspechu v Čechách aj množstvo ocnení či predaných nosičov.

VERONA v ankete Factory Music Awards 2004 získala ocenenia Český umelec roku, České album roku a Top 5 of 2003. V českom sláviku ju zasa ocenili titulom Skokan roka a v kategórii skupín jej pripadlo 9. miesto. Ako predkapela si VERONA zahrala na pražskom koncerte svetoznámej skupiny Scooter.

Ich album Nejsi sám patrí vedno s poslednými nosičmi kapiel Desmond a Ozone k najpredávanejším na slovenskom trhu. Pred niekoľkými týždňami vyšla v Nemecku a Rakúsku anglická verzia ich hitu Nejsi sám pod názvom Life is fun.

Vstupenky na koncert VERONY si môžete ešte zakúpiť v usporiadajúcej agentúre GreArt v Plzeňskej hospode na Bielej 3 v Košiciach, v MIC ND Dargov a OD Tesco, ICMK Hlavná 59 alebo v na www. ticketportal.sk   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk