magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Do Malčíc dopravila ADRA 15 ton humanitnej pomoci
@ Aktuálne -> Región      Sep 08 2004 - 08:09 GMT
Banská Bystrica/Malčice (TASR) - Približne 15 ton humanitnej pomoci dopravili včera do Malčíc v okrese Michalovce zástupcovia nemeckej ADRY, medzinárodnej organizácie Cirkvi adventistov siedmeho dňa. Riaditeľ slovenskej ADRY so sídlom v Banskej Bystrici, pôsobiacej ako občianske združenie Pavol Cimermann TASR informoval, že hodnota už piatej tohtoročnej zásielky je približne 7 tisíc eur.

Na kamióne s prívesom doviezli najmä detské oblečenie, ale aj rôznu obuv. V dodávke sú i šatstvo, obuv, hračky a tašky pre školákov. Okrem toho matrace, posteľnú bielizeň a ďalšie veci. Akciu ADRA koordinuje s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Cimermann uviedol, že dovezené veci zložili a roztriedili v telocvični malčíckej Základnej školy. Časť z nich rozdelia medzi tamojších ľudí, ktorých postihla povodeň na prelome júla a augusta. Dostanú ich aj ekonomicky slabšie rodiny z tejto obce. Ostatné prevezmú predstavitelia okolitých obcí a darujú rodinám, ktoré tak isto utrpeli pri spomínanej povodni.

Prvú podobnú zásielku o hmotnosti asi 13 ton, priviezla nemecká ADRA na Slovensko už v máji. Za pomoci samosprávy ju nasmerovali do ekonomicky a sociálne slabších rodín v Prešovskom a v Košickom kraji. V júli dopravili Nemci približne 13 ton humanitnej pomoci, predovšetkým potravín a šatstva, na Horehronie. Ïalších asi 20 ton pomoci doviezli pre ekonomicky odkázaných vo Veľkom Krtíši a 15 ton v auguste pre ľudí z Hnúšte a z Jasova v Košickom okrese.

Občianske združenia ADRA pomáhalo v Malčiciach už začiatkom augusta. Počas povodne osem členov v poľnej kuchyni pripravovalo trikrát denne asi 200 porcií najmä pre ľudí z vytopených osád, patriacich do katastra uvedenej obce. Podľa Cimermanna počas týždňa vydali vyše dvetisíc porcií. Na nákup potravín vynaložila ADRA asi 40 tisíc korún. Ïalšie potraviny získala od viacerých sponzorov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk