magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košiciach začal prvý z castingov programu STV Slovensko hľadá superstar
@ Aktuálne -> Médiá      Aug 31 2004 - 07:41 GMT
Košice 31. augusta (TASR) - Prvý zo štyroch regionálnych castingov Slovenskej televízie (STV) do jedného z jej najväčších programových projektov Slovensko hľadá SuperStar sa dnes začal v košickom hoteli Slovan.

Počas prvých dvoch dní vyberie registračná porota z takmer 3700 prihlásených 150 speváckych talentov. Ďalšie dva dni si ich spevácke kvality preverí odborná porota, ktorej predsedom je rockový hudobník Laco Lučenič. Porota rozhodne, koľko mladých ľudí z regiónu postúpi medzi 100 súťažiacich v rámci celého Slovenska. Diváci sa výsledok dozvedia z obrazovky STV koncom októbra, keď začne verejnoprávna televízia program vysielať.

Do Košíc pricestovali pokúšať šťastie na ceste do šoubiznisu mladí zo všetkých kútov regiónu vo veku od 16 do 28 rokov. Ide o ľudí rôznych profesií, najpočetnejší sú študenti. Z Veľkých Kapušian v okrese Michalovce prišla napríklad 28-ročná nezamestnaná Kristína Jakabová. "Je to prvý raz na Slovensku a vidím pre seba určitú možnosť. Vybrala som si pesničky rôznych štýlov a podľa toho, ako porota bude reagovať, tak budem spievať," povedala pre TASR pred registráciou.

Regionálne castingy v Bratislave, Žiline a Banskej Bystrici sa uskutočnia v septembri. Prvé vysielanie svojej megašou plánuje STV odvysielať koncom októbra. Finálový večer, počas ktorého diváci v hlasovaní rozhodnú o tom, kto sa stane prvou slovenskou SuperStar, sa uskutoční v apríli budúceho roka. Výrobu technicky náročného programu zabezpečuje stočlenný štáb STV.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606