magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Dzurinda počas programu Modré leto ocenil aktivity podnikateľov na Gemeri
@ Aktuálne -> Región      Aug 23 2004 - 08:20 GMT
Štítnik/Rožňava (TASR) - Predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda v rámci programu Modré leto, počas ktorého v sobotu navštívil Gemer, ocenil aktivity a prístup tamojších podnikateľov v oblasti cestovného ruchu.

Na rančoch v Hodkovciach, Pod ostrou skalou a Štítniku vyzdvihol agroturistické aktivity. "Premiér privítal iniciatívu tamojších podnikateľov, ktorá v budúcnosti môže prilákať nielen domácich, ale aj zahraničných turistov," uviedol v závere pracovného výjazdu premiéra v Prešovskom a Košickom kraji jeho hovorca Martin Maruška.

Dzurinda navštívil počas dňa aj národnú kultúrnu pamiatku - gotický evanjelický kostol zo 14. storočia, v ktorom sa nachádzajú zaujímavé nástenné maľby a mimoriadne hodnotné gotické a renesančné zariadenia. Kostol je známy aj najstarším organom na Slovensku.

Svoj výjazd premiér ukončil v obci Silica v Slovenskom krase, kde absolvoval pešiu túru k Silickej ¼adnici. Spomínaná lokalita je známa ako jaskynné sídlisko.

Tohtoročný program Modré leto odštartoval Dzurinda v júli návštevou spišského a zemplínskeho regiónu. Modré leto realizuje premiér v letných mesiacoch už druhý rok.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk