magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vojaci ženijnej jednotky pôsobiacej v Iraku si prevzali v Michalovciach medaily
@ Aktuálne -> Región      Aug 16 2004 - 07:18 GMT
(TASR) - Medaily za službu v mierových pozorovateľských misiách 1. a 2. stupňa odovzdali v piatok po slávnostnom nástupe v michalovských kasárňach 96 členom ženijnej jednotky, ktorá sa predminulý týždeň vrátila z Iraku.

"Som rád, že naša misia, ktorú sme absolvovali, niektorí počas jedného roka, niektorí šesť mesiacov, svoje úlohy v súlade s mandátom NR SR čestne splnila," uviedol dnes pre TASR v Michalovciach veliteľ slovenskej jednotky v Iraku Karol Navrátil. Dodal, že koaličné sily aj veliteľ mnohonárodnostnej divízie generálom Bienek hodnotili misiu pozitívne. "Splnili sme tam rad dôležitých úloh," dodal Navrátil.

Účastníci slávnostného aktu vzdali minútou ticha hold trom slovenským vojakom, ktorí v rámci misie prišli o svoje životy.

Vojaci pôsobili počas uplynulých šiestich mesiacov v spoločne mierovej operácii koaličných síl Iracká sloboda v meste Al Hilla. Vystriedali ich noví príslušníci slovenských ozbrojených síl pod vedením pplk. Antona Sládečka.

Naša jednotka je súčasťou mnohonárodnostnej divízie pod poľským vedením od vlaňajšieho augusta. Úlohou ženistov je odmínovanie a likvidácia nevybuchnutej munície. V súčasnosti v rámci operácie Iracká sloboda pôsobí 105 slovenských vojakov.

Pôvodne sa slávnostného aktu v Michalovciach mal zúčastniť štátny tajomník Ministerstva obrany SR Martin Fedor a náčelník Generálneho štábu ozbrojených síl gen. Milan Cerovský. Pre nepriazeň počasia sa však vrtuľník, ktorý ich mal do kasární prepraviť, musel vrátiť na sliačske letisko.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk