magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pre postihnutých povodňami na Zemplíne varili aktivisti z ADRY
@ Aktuálne -> Región      Aug 05 2004 - 14:12 GMT
Malčice 5. augusta (TASR) - Aktivisti adventistickej humanitnej organizácie ADRA Slovensko sa počas záplav na Zemplíne starali od konca júla o evakuovaných obyvateľov z postihnutých obcí.

V Malčiciach v okrese Michalovce varili týždeň pre 150 ľudí, informoval riaditeľ ADRY Pavol Cimerman. "Mnohí sa nás pýtajú na motiváciu, prečo to robíme a ako sa nám to môže dariť. Hovorím ako veriaci človek, že robíme kroky viery a vždy nám to vyjde, pomoc sa zrealizuje," povedal Cimerman.

Deviati aktivisti v poľnej kuchyni denne pripravili a vydali pre evakuantov z Hradištskej Moľvy ubytovaných v miestnej telocvični, ale aj hasičov a záchranárov 450 jedál - raňajok, obedov a večerí. Len čistenie zemiakov na jeden obed trvalo tri hodiny. V spolupráci so starostkou Martou Tomkovou vyhlásili zbierku v obci a obyvatelia im doniesli zeleninu zo svojich záhradiek. Časť potravín, najmä trvanlivé pečivo a nealkoholické nápoje, si doviezli zo svojich zásob z Banskej Bystrice. Polotovary poskytli aj viaceré firmy z Košíc a Banskej Bystrice. Jedna obyvateľka Malčíc napiekla makovníky. Medzi evakuantmi boli starší ľudia, ktorým psychická trauma z povodní odobrala chuť do jedla.

Podľa Cimernama aktivisti ADRY sú neustále v pohotovosti a kde ich zavolajú, ponáhľajú sa nezištne pomôcť bez nároku na odmenu. V Malčiciach pobudnú do piatku, potom sa presťahujú do Adamovských Kochanoviec v okrese Trenčín, kde poskytnú pomocnú ruku domovu sociálnych služieb pre mladých ľudí - vymaľujú izby a odstránia následky po nedávnej veternej kalamite.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk