magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Prečistením miestnych tokov sa dalo predísť mnohým povodňovým škodám
@ Aktuálne -> Služby      Aug 03 2004 - 09:53 GMT
Spišská Nová Ves 3. augusta (TASR) - Ak by boli starostovia obcí využili aktivačné práce na prečistenie miestnych vodných tokov mohlo sa predísť mnohým škodám.

Pre TASR to uviedol prednosta Obvodného úradu v Spišskej Novej Vsi Ladislav Lučivianský. Pripomenul, že od začiatku roka s riaditeľom tamojšieho úradu práce vyzývali starostov, aby nezamestnaných zapojili do čistenia potokov vo svojich katastroch. "Ak by z nich boli odstránili rôzne nánosy, materiál či odpadky a vyčistili zarastené brehy bola by sa zvýšila prietokovosť tokov a v mnohých obciach by neboli vznikli takmer žiadne škody," konštatoval Lučivianský.

Prednosta však predpokladá, že aspoň teraz, po povodniach sa starostovia "prebudia" a vyčlenia aspoň jedného človeka, ktorý bude v obci aspoň raz týždenne kontrolovať toky a upozorní na prípadné problémy. Na odstraňovaní nánosov a čistenie brehov sa potom môžu podieľať nezamestnaní občania.

Povodňami bolo v spišskonovoveskom obvode postihnutých 25 z celkového počtu 56 obcí. Okrem dedín vodný živel zalial aj miestne časti Krompách a Gelnice. Zaplavených bolo približne 220 domov, najviac v Gelnici.

Likvidačné práce ešte na viacerých miestach pokračujú, škody zatiaľ vyčíslené nie sú. Od stredy začína v obvode pracovať verifikačná komisia, ktorej úlohou bude určiť presnú výšku škôd.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606