magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košický župan požiada zastupiteľstvo o financie pre povodňou postihnuté oblasti
@ Aktuálne -> Región      Aug 03 2004 - 08:31 GMT
Košice 2. augusta (TASR) - Predseda Košického samosprávneho kraja Rudolf Bauer požiada regionálne zastupiteľstvo o financie pre povodňou postihnuté oblasti.

V sprievode prednostu košického krajského úradu Jána Dolného v pondelok navštívil juhovýchod Slovenska i miesto pretrhnutej hrádze na rieke Ondava v Michalovskom okrese. Občanom, ktorých postihla živelná pohroma, vyjadril solidaritu. "Aj keď je zvládanie tejto mimoriadnej situácie viac v kompetencii štátnej správy a ministerstiev, budeme sa snažiť pomôcť obciam aj na úrovni krajskej samosprávy," vyhlásil Bauer.

Situáciu na východnom Slovensku pozorne sleduje a po vyčíslení škôd navrhne na augustovom zasadnutí poslancom krajského zastupiteľstva KSK vyčleniť mimoriadne finančné prostriedky na pomoc postihnutým obciam.

Ako TASR ďalej informoval ¼ubomír Lehotský z KSK, košická regionálna samospráva sa bude musieť vážne zaoberať aj opravou ciest II. a III. triedy a zariadení v svojej pôsobnosti. Počas povodní boli poškodené školy v prírode v Kysaku a v Gelnici – Turzovke. Na tento účel by mali putovať prostriedky z rezerv KSK.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk