magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košickom kraji je záplavami postihnutých 3200 hektárov územia
@ Aktuálne -> Región      Aug 03 2004 - 08:27 GMT
Bratislava 2. augusta (TASR) - V Košickom kraji sú povodňami postihnuté viac ako tri desiatky obcí. Zaplavených je približne 131 pivničných a prízemných priestorov domov, ako aj 45 vodných zdrojov. Vyliatou vodou zasiahnuté územie predstavuje 3200 hektárov.

Podľa informácie z Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košickom kraji záplavy poškodili štátne cesty v dåžke tri kilometre, miestne komunikácie v úseku takmer päť kilometrov. Poškodených bolo 1600 metrov ochranných hrádzí a opevnenia tokov. Evakuovaných a zachránených bolo 272 osôb, 300 kusov hovädzieho dobytka a približne 20 ton rôzneho zariadenia a materiálu.

Príslušníci HaZZ dnes pokračujú v čerpaní vody zo zaplavených domov a ďalších objektov. TASR o tom v pondelok informovala hovorkyňa HaZZ Alena Bučeková.

V okrese Košice - okolie aj napriek poklesu vodných stavov zostáva v platnosti vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity, a to najmä vzhľadom na výkon záchranných prác. Naďalej zostávajú zaplavené územia v obciach a ich okolí vo Vajkovciach a Beniakovciach, Vyšnej Hutke, Košických Olšanoch.

V okrese Spišská Nová Ves vzhľadom na dokončovanie záchranných prác, 3. stupeň naďalej trvá v obciach Veľký Folkmar, Krompachy, Gelnica, Matejovce nad Hornádom, Kojšov, Slovinky, Spišské Tomášovce, Žehra, Margecany, Rudňany, Spišský Hrušov, a Kolinovce.

V okrese Michalovce pokračujú práce na oprave pretrhnutej hrádze rieky Ondava.

Pre Prešovský kraj naďalej trvá vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity, situácia je však stabilizovaná.

Na Latorici a Bodrogu je dnes ustálenosť vodných hladín. Na dolnom úseku Ondavy a dolnom úseku Torysy sa očakáva ďalší pokles vodných stavov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk