magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pri ukrajinských hraniciach polícia zadržala pašované cigarety
@ Aktuálne -> Región      Aug 02 2004 - 14:42 GMT
Bratislava 2. august (TASR) - Pašované cigarety značky BOSS v celkovom objeme 6360 škatuliek zadržali policajti vo štvrtok v obci Beňatina, okres Sobrance.

V spolupráci s Národnou jednotkou boja proti nelegálnej migrácii prenasledovali terénne vozidlo nemeckej značky. Sobrančan nezastavil na znamenie a pri pokuse o únik zišiel s autom do priekopy, informovala o tom TASR hovorkyňa Prezídia PZ Magda Krasulová.

Škodu, ktorá by tým štátu vznikla, polícia vyčíslila na 162 tisíc korún. Zadržaného 32-ročného muža stíha pre trest čin krátenia dane a poistného. Hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Cigarety pašované na Slovensko podľa Krasulovej pochádzajú väčšinou z Ukrajiny. Jedna organizovaná skupina môže takouto činnosťou zarobiť ročne viac ako desať miliónov korún. Najčastejšie sa pašované cigarety dostávajú na naše územie cez hraničné priechody v Ubli, vo Vyšnom Nemeckom a po železnici Čierna nad Tisou.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk