magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Okrem Ondavy komplikuje v Košickom kraji situáciu aj Torysa a Hornád
@ Aktuálne -> Región      Aug 02 2004 - 08:35 GMT
Košice 31. júla (TASR) - Záplavová voda z pretrhnutej hrádze Ondavy sa pomaly šíri aj na druhú stranu smerom na Falkušovce. Kanálovým systémom by sa mala dostať až k čerpacej stanici Slovenského vodohospodárskeho podniku v Kamennej Moľve.

Stav na Ondave v Horovciach oproti dopoludniu znova stúpol a drží na novom historickom maxime 661 cm. TASR to potvrdil vedúci odboru prevádzky košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku Ondrej Handzok.

Okrem Ondavy je vážna aj situácia v okrese Košice okolie na Toryse pod Košickými Olšanmi. V súčasnosti tam vrcholí povodňová vlna z Prešovského kraja. V Olšanoch dosiahla Torysa historický vodný stav 640 cm, pričom 3. stupeň je na tomto mieste vyhlásený pri 400 cm. Voda sa už dotýka spodnej hrany mosta a nižšie, v časti Zdoba obce Sady nad Torysou, dosiahla hladina korunu hrádze. Hrádza je síce silná, ale iba 500 metrová a pod ňou sa nachádza asi 20 rodinných domov.

Vysoký je aj stav Hornádu pri Ždani, ktorý popoludní dosahoval 452 m a na pravej strane zaplavil územie až po Kechnec.

Vodohospodári však očakávajú, že do rána by hladiny tokov v Košickom kraji mohli začať klesať. Vzhľadom na zlepšujúcu sa situáciu na iných úsekoch už mohli znížiť množstvo vypúšťanej vody z Ružína.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk