magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Podľa Palka vláda kvôli povodniam neplánuje mimoriadne zasadanie
@ Aktuálne -> Región      Aug 02 2004 - 08:33 GMT
Košice 31. júla (TASR) - Škody, ktoré spôsobili povodne na východnom Slovensku, sa zatiaľ vyčísliť nedajú. Známe by mali byť o niekoľko dní.

"Ak nastanú veľké škody, tak vláda by nemala nechať občanov, aby si s tým poradili sami, ale na to je ešte priskoro," uviedol v sobotu v Košiciach po leteckej prehliadke postihnutých území minister vnútra SR Vladimír Palko.

Na otázku, či vláda pristúpi k pomoci postihnutým obciam a či sa v súvislosti so vzniknutou situáciu plánuje jej mimoriadne zasadnutie, Palko potvrdil, že kabinet nebude počas dovolenky mimoriadne zasadať. "Najprv treba zistiť a presne vyčísliť tie škody, ktoré nastali a potom prijať príslušné opatrenia. Predpokladám, že touto situáciou sa bude vláda zaoberať už na svojom prvom zasadnutí, ktoré bude v podstate už o dva týždne," uviedol šéf rezortu vnútra.

Povodňami je na východnom Slovensku postihnutých vyše 200 obcí. Minister vnútra dnes navštívil krízové štáby v Prešovskom a Košickom kraji a z vrtuľníka si prezrel ohrozené oblasti.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk