magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

VSE začala preverovať neoprávnené užívanie zvýhodnenej sadzby za odber elektriny
@ Aktuálne -> Služby      Jul 21 2004 - 01:01 GMT
Košice 20. júla (TASR) - Východoslovenská energetika (VSE), a. s., Košice, začala preverovať neoprávnené užívanie zvýhodnenej sadzby D7 pri odbere elektrickej energie, na ktorú majú nárok len plne elektrifikované domácnosti, teda také, v ktorých sa na varenie, vykurovanie aj prípravu teplej vody používa výhradne elektrina.

Kontroly oprávnenosti využívania začala VSE pri júnových odpočtoch. Skontrolovala približne dvanástinu z viac ako 10 000 terajších užívateľov sadzby D7. V priebehu roka chcú takto postupne pri odpočtoch skontrolovať všetky odberné miesta. Sadzbu si u VSE môžu užívatelia zosúladiť osobne na ktoromkoľvek kontaktnom mieste zákazníka, alebo písomne. TASR to uviedla vedúca úseku Komunikácie a. s. VSE Anna Pančurová.

Podľa jej slov sa množia prípady domácností, ktoré sadzbu používajú, aj keď majú zavedený plyn alebo iný zdroj energie. Takéto počínanie je porušením zmluvy o dodávke elektrickej energie. VSE preto odberateľov na nesúlad skutočnosti s podmienkami upozorňuje listom a vyzýva ich na zmenu sadzby. Na základe zmluvy o dodávke elektriny a platného cenníka má navyše VSE právo doúčtovať spotrebu podľa správnej sadzby.

Východoslovenská energetika, a. s., Košice, distribuuje a dodáva elektrinu na území Košického, Prešovského a časti Banskobystrického kraja. Oblasť zásobovania sa rozkladá takmer na 16 000 km2 a má viac ako 600 000 zákazníkov. Za rok 2003 predala necelých 4,5 TWh elektriny. Od roku 2003 je vlastníkom 49 % akcií firmy nemecká energetická spoločnosť RWE Energy. Zvyšných 51 % akcií VSE vlastní Fond národného majetku SR.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606