magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Gelnici usmrtil nepozorný 19-ročný vodič 18-ročného chodca
@ Aktuálne -> Región      Jul 20 2004 - 14:38 GMT
Košice/Gelnica 20. júla (TASR) - Dopravná nehoda so smrteľnými následkami pre chodca sa stala v pondelok v Gelnici na ceste smerom na Prakovce.

Okolo poludnia v dôsledku nepozornosti a nedostatočného venovania sa jazde zachytil na Škode 120 L jazdiaci 19-ročný Ján K. oproti idúceho chodca 18-ročného Milana G. Bezprostrednou príčinou tragickej nehody bolo, že zachytil chodca, keď v dovolenom úseku neopatrne predbiehal Ford Escort. Chodec pri nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič Ján K. po nehode nezastavil a neposkytol zranenému potrebnú pomoc.

Alkohol u vodiča, ktorý smrteľne zranil chodca, nezistili. Na škodovke vznikla desaťtisícová škoda.

Vyšetrovateľ ÚJaKP OR PZ Spišská Nová Ves vzniesol Jánovi K. obvinenie pre trestný čin ublíženia na zdraví a pre trestný čin neposkytnutia pomoci. Stíhaný je na slobode.

TASR o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk