magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Múzeum letectva v Košiciach je pre stavebné práce uzatvorené
@ Kultúra -> Oznamy      Jul 19 2004 - 16:28 GMT
Košice 19. júla (TASR) - Počas letnej turistickej sezóny nebude možné navštíviť Múzeum letectva v Košiciach. Dôvodom sú prebiehajúce stavebné práce, ktoré by mali ukončené v októbri tohto roku.

Ako spresnila Zuzana Šullová zo Slovenského technického múzea (STM), pre letecké múzeum, nachádzajúce sa v areáli medzinárodného košického letiska, sa dokončujú nové expozičné priestory. Sú určené na prezentáciu nadobudnutej zahraničnej leteckej techniky v galérii prezidentských lietadiel. O presnom termíne sprístupnenia prehliadky leteckej techniky bude STM verejnosť informovať.

Košické Múzeum Letectva STM vlastní niekoľko desiatok vzácnych exponátov, okrem iného prúdové stíhacie lietadlá, bombardéry, vojenské vrtuľníky a rôzne raritné stroje. Doteraz mu napríklad darovali lietadlá prezidenti Ukrajiny, Poľska, Česka, Talianska, Nemecka a Švajčiarska. Podľa riaditeľa STM Eugena Labaniča, postupne by ich malo byť dvadsať.

Expozíciu sprístupnili v auguste 2002 a jej iniciátorom bol exprezident SR Rudolf Schuster. Podľa neho si Košice zaslúžili mať takéto múzeum, keďže s mestom sú spojené začiatky balónového lietania na Slovensku a v roku 1924 tu po Bratislave vyrástlo druhé letisko.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk