magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košickom kraji zasahovali hasiči pri dvoch úmyselne založených požiaroch
@ Aktuálne -> Región      Jul 14 2004 - 15:42 GMT
Košice 14. júla (TASR) - Pri dvoch úmyselných požiaroch museli v utorok zasahovať hasiči v Košickom kraji.

Prvý prípad sa stal v nočných hodinách z pondelka na utorok, keď na parkovisku pred nemocnicou v Trebišove neznámy páchateľ horľavou látkou podpálil osobné motorové vozidlo Škoda Favorit. Vozidlo, patriace trebišovskej akciovej spoločnosti zhorelo, čím jej vznikla škoda 80 tisíc Sk.

Požiar lokalizoval trebišovskí hasiči, k zraneniu osôb nedošlo. Presná príčina požiaru bude známa po expertíznom skúmaní.

Druhý požiar vzplanul v utorok o 13. hodine, keď neznámy páchateľ vhodil cez otvorené vetracie okno na povalu rodinného domu v obci Čučma v okrese Rožňava zapálený predmet. Na povale uložené seno sa vznietilo a následne došlo k požiaru strechy. Majiteľke domu vznikla 120-tisícová škoda.

Na miesto požiaru boli vyslaní košickí krajskí policajní špecialisti, podľa ktorých požiar spôsobila manipulácia s otvoreným ohňom. Jeho presnú príčinu stanovia až po expertíznom skúmaní. Požiar uhasili rožňavskí hasiči. Ani pri tomto požiari sa nikto nezranil.

TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Demjanovičová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk