magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vaňová: Podnikatelia sú slabo informovaní o využívaní štrukturálnych fondov EÚ
@ Aktuálne -> Služby      Jul 08 2004 - 02:56 GMT
Košice 7. júla (TASR) - Slabá informovanosť patrí medzi najčastejšie chyby malých a stredných podnikateľov uchádzajúcich sa o finančnú podporu z povstupových štrukturálnych fondov Európskej únie.

Počas dnešnej (7. júla, streda) prezentácie v Košiciach to uviedla riaditeľka divízie štrukturálnych fondov Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) Martina Vaňová. Podľa nej sa podnikatelia "málo dožadujú týchto informácií, a to vyplýva možno aj zo slabej komunikácie s implementačnými agentúrami a informačnými centrami prvého kontaktu".

Za veľkú chybu považuje Vaňová nedôslednosť podnikateľov. "Akoby si niekedy nevedeli prečítať, ktoré sú povinné prílohy a doklady, a to je potom základným problémom, prečo neuspejú pri predkladaní projektov," poznamenala.

Podľa Vaňovej môžu malí a strední podnikatelia získať na svoj projekt zo štrukturálnych fondov EÚ minimálne 5000 eur a maximálne 500 000 eur.

Agentúra SARIO začala v týchto dňoch sériu takmer 20 prezentačných stretnutí, na ktorých spolu so zástupcami bankového sektora odpovedajú na otázky podnikateľov a informujú ich, ako pripravovať projekty a písať žiadosti.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606