magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na pašovanie cigariet doplatili dvaja mladí Ukrajinci
@ Aktuálne -> Región      Jul 06 2004 - 12:36 GMT
Michalovce 6. júla (TASR) - Z trestného činu porušovania predpisov o obehu tovaru v styku s cudzinou a skrátenia dane a poistného obvinil vyšetrovateľ dvoch štátnych príslušníkov Ukrajiny vo veku 31 a 24 rokov.

Obvinený Volodymyr H. z Užhorodu 4. júla prevážal cez hraničný priechod vo Vyšnom Nemeckom v podlahe a dvojitej streche osobného motorového vozidla Nissan Patrol 42 tisíc kusov cigariet značky Boss a 39 tisíc kusov cigariet značky Astor. Svojím konaním tak spôsobil SR škodu na cle vo výške 44 500 korún a na spotrebnej dani a na DPH škodu 158 800 korún.

Ukrajinec Vasyl T. taktiež Užhorodu v uvedený deň a hraničný priechod s vozidlom Peugeot 605 prevážal pod sedadlami, v nádrži a dvojitom kufri 59 980 kusov cigariet značky Boss s ukrajinskou ochrannou známkou. Obvinený spôsobil SR škodu na cle vo výške takmer 33 tisíc korún a na spotrebnej dani a DPH škodu vo výške 117 591 korún.

Obvinení muži boli vzatí do väzby. Prípadom sa zaoberajú michalovské policajné zložky. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Demjanovičová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk