magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Trebišove posvätili nový evanjelický kostol a zborovú miestnosť
@ Aktuálne -> Región      Jun 28 2004 - 07:35 GMT
Bratislava 27. júna (TASR) - Nový evanjelický kostol a zborovú miestnosť majú k dispozícii veriaci Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) v Trebišove. Posviacku nového objektu dnes (nedeľa; 27. 6. 2004) vykonal biskup Východného dištriktu ECAV Igor Mišina za účasti veľkého počtu veriacich a hostí.

Na slávnostných bohoslužbách kázal generálny biskup ECAV Július Filo. Prítomní boli aj zástupcovia rímskokatolíckej, gréckokatolíckej a pravoslávnej cirkvi.

Nový bohoslužobný objekt v Trebišove postavili v rekordne krátkom čase, za jeden rok - výstavba sa začala 18.júna 2003, konštatoval biskup Mišina. Finančné prostriedky na výstavbu získali prostredníctvom zbierok, do ktorých prispeli nielen evanjelici, ale i veriaci iných kresťanských cirkví - kalvíni, rímskokatolíci a gréckokatolíci. Darmi pomohli aj evanjelici z Nemecka a USA.

Kostol v Trebišove má kapacitu asi 150 miest na sedenie a ďalšie desiatky miest na státie. V zborovej miestnosti je asi 35 - 40 miest. Výstavba bude pokračovať dokončením farského úradu a bytu pre farára.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk