magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Východoslovenská vodárenská spoločnosť sprevádzkovala moderný dispečing
@ Aktuálne -> Služby      Jun 22 2004 - 02:15 GMT
Košice 21. júna (TASR) - Modernizovaný vodárenský dispečing zabezpečujúci funkcie riadiaceho a informačného systému technologického procesu výroby, akumulácie a distribúcie pitnej vody na rozhodujúcich vodárenských objektoch v Košiciach a okolí dala dnes do trvalej prevádzky Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS), a.s.

Modernizáciou nahradili vodárenský dispečing, ktorého rozhodujúce časti boli realizované v roku 1981, informovali zástupcovia spoločnosti. Jeho účelom bolo dodávanie informácií do dispečerského centra o technickom stave a technologických údajoch rozhodujúcich vodárenských objektov, a po ich spracovaní - diaľkové automatické alebo ručné riadiace zásahy do technológie. Postupom času tento systém morálne a fyzicky zastaral, údržba pre nedostupnosť náhradných dielov bola veľmi problematická a hrozilo, že celý systém sa stane nefunkčným. Preto vedenie spoločnosti VVS, a.s., Košice rozhodlo v roku 2003 o modernizácií celého vodárenského dispečingu Košice a jeho rozšírení v budúcnosti aj na sledovanie vodárenských objektov a zdrojov vody v oblasti Košice okolie.

Dispečing je budovaný tak, aby bol v ďalšej etape zapojený do podnikovej počítačovej siete. Rádiová sieť je nastavená tak, aby v krátkej budúcnosti bolo možné spolupracovať s existujúcimi sieťami vodárenských dispečingov VVS, a. s., Košice v Michalovciach, Sobranciach, Vranove nad Topľou, Prešove a s celým vodárenským systémom Starina – Košice.

Dodávku technických zariadení, montáž, vypracovanie programového diela staníc na jednotlivých objektoch, komunikácie ako aj užívateľskú aplikáciu systému In Touch a uvedenie dispečingu do prevádzky zrealizovala firma Protelcont, spol. s r.o., Veľký Biel.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606