magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Michalovská samospráva sa pripravuje na vznik priemyselného parku
@ Aktuálne -> Región      Jun 21 2004 - 11:40 GMT
Michalovce 21. júna (TASR) - Zabezpečiť prípravu pre vznik priemyselného parku, ktorá prinesie v regióne s vysokou mierou nezamestnanosti nové pracovné miesta, je jednou z dominantných úloh Rozvojového programu mesta Michalovce na roky 2003 až 2006.

Michalovská samospráva eviduje troch vážnych zahraničných investorov, ktorí chcú v budúcom parku investovať tak, aby reálna výroba začala najneskôr do roku 2006. "Všetci záujemcovia sú zahraniční, západoeurópski, zatiaľ máme jedno rokovanie aj so záujemcom so Spojených štátov, ale to je menej záväzné," uviedol pre TASR primátor Jozef Bobík. Dodal, že záujemcovia očakávajú určité výhody. Podľa primátora sa im bonusy môžu poskytnúť buď cez zákon a priemyselných parkoch alebo z grantovej schémy priemysel a služby. "Michalovská samospráva do konca augusta poskytne príslušnému ministerstvu pripravenú žiadosť s podkladmi, aby sme v grantovej schéme uspeli," povedal primátor.

Mesto má k dispozícii už územné rozhodnutie na výstavbu priemyselného parku, ktorý sa bude rozprestierať na ploche 17,6 hektára. V danej lokalite je potrebné vybudovať infraštruktúru. V priemyselnom parku by v prvej etape našlo pracovné uplatnenie 300 až 400, neskôr až do tisíc ľudí. "V rámci priemyselného parku uvažuje aj s vybudovaním podnikateľského inkubátora, v ktorom by mohlo vzniknúť ďalších sto pracovných miest," konštatoval Bobík.

O budúcnosti priemyselného parku a jeho stratégii budú venovať pozornosť nadchádzajúce zasadnutia tamojšieho mestského zastupiteľstva.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk