magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Máte záujem o vysokoškolské štúdium?

Štipendijný program Per Aspera Ad Astra
@ Aktuálne -> Školstvo      Mar 10 2004 - 09:24 GMT

(Slovenská akademická informačná agentúra Košice – tlačová správa) -Cieľom štipendijného programu Per Aspera Ad Astra (Cez prekážky ku hviezdam) je umožniť mladým ľuďom, ktorí majú záujem pozdvihnúť kvalitu života v regióne východného Slovenska, dosiahnuť vysokoškolské vzdelanie.

Program je určený pre študentov 4. ročníka všetkých typov stredných škôl a študentom 1. ročníka akejkoľvek vysokej školy, ktorí majú trvalé bydlisko v Prešovskom alebo Košickom kraji. Je možné podporiť aj štúdium na zahraničných univerzitách.

Podmienkou zaradenia do programu sú vynikajúce výsledky v škole, ovládanie cudzieho jazyka a vedomosti a skúsenosti získané v rámci mimoškolských aktivít.

Súčasťou prihlášky je aj esej, v ktorej žiadateľ o štipendium predstaví svoj projekt štúdia na vysokej škole s ohľadom na pozdvihnutie prostredia, z ktorého pochádza.

Uzávierka prihlášok je 31. marca 2004.

Bližšie informácie a prihlášky:
Per Aspera Ad Astra
Nadácia pre deti Slovenska
Heydukova 3
811 08 Bratislava
kontaktná osoba: Fedor Blaščák,
tel.: 02/ 5263 6461
e-mail: stipendium@nds.sk   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk