magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Ponuka pre filmových fajnšmekrov má meno FEBIOFEST
@ Kultúra -> Oznamy      Feb 19 2004 - 09:22 GMT
Filmový klub Cinefil pripravil pre Košičanov skutočnú lahôdku. V čase, keď slovenské kiná okupujú produkty amerického komerčného filmového priemyslu, sa v termíne od 19. do 24. februára v Košiciach koná slovenská časť Medzinárodnej prehliadky filmu, televízie a videa Febiofest 2004. Súčasťou prehliadky sú aj novinky českej a slovenskej tvorby, ako v oblasti hraného filmu, tak aj dokumentu. Ponuka zahàňa 15 dlhometrážnych a 7 krátkometrážnych filmov.

Z českých filmov ide napríklad o Nuda v Brne Vladimíra Morávka, Sentiment Tomáša Hejtmánka, zo slovenských hlavne premiéru slovenskej koprodukčnej snímky režiséra Ivan Fílu Kráľ zlodejov ako aj dokumentárny film Košičana Petra Kerekesa s názvom 66 sezón. Práve v ňom sa odzrkadľuje história košickej „Starej plavárne“, čo je téma mnohým Košičanom blízka.

Okrem toho budú k zhliadnutie mnohé európske filmy, ktoré už získali ocenenia na viacerých prestížnych festivaloch. Zastúpenie bude mať aj Ázia prostredníctvom filmu súčasného špičkového hongkonského režiséra Wong Kar-Waia. Jeho snímok má názov Stvorení pre lásku.

Biofest je festival medzinárodný a putovný. Na Slovensku začal už 9. februára v Bratislave. V celkovom meradle ponúka 109 filmov a 210 predstavení zo 16 krajín.

Začiatky predstavení, stručné priblíženie filmov a vstupné nájdete na stránkach Cassovia.sk, konkrétne v rubrike Kinománia v časti Kinománia - Cinefil.

sl   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk