magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kráľovná spieva blues... v Košiciach
@ Kultúra -> Oznamy      Feb 09 2004 - 12:00 GMT
(Umelecká agentúra GreArt – tlačová správa) -- Už 17. februára budú mať Košičania jedinečnú možnosť prvýkrát zhliadnuť nový, médiami toľko propagovaný retro muzikál 30–tych rokov „Kráľovná spieva blues“.


Životný príbeh speváckej legendy Billie Holiday, v podaní skvelej Jany Hubinskej ( získala Českého leva za rolu Emy vo filme Děvčátko ) jej vzostupy, pády a túžbu po láske, popri hlavnej hrdinke hodnoverne a citlivo podajú herci Maroš Kramár, Peter Šimún, Marián Labuda ml., Henrich Šiška, Peter Vaňouček. Svoje umenie naplno prejaví i plejáda skvelých tanečníkov, očarí vás hudba Louisa Armstronga a Cola Potera, ulahodia swingové evergreeny z čias Elvisa, či Sinatru.

Prostredníctvom príbehu sa ocitnete vo svete gangstrov, nádherných žien a prohibície, otvorí sa vám možnosť preniknúť na miesta, kde sú faloš, pretvárka, peniaze a divadlo hybnou silou spoločnosti a podmienkou prežitia.

Billie Holiday, vlastným menom Eleanora Fagan Gough, sa narodila r.1915, keď mala jej mama len 13 rokov. Rodičia sa nikdy nezosobášili, mala ťažké detstvo s dominujúcim pocitom absencie lásky, čo ovplyvnilo jej osobnosť smerom k sebadeštrukcii a riskovania v osobných vzťahoch. Začínala v nočných kluboch v Harleme a v priebehu rokov 1933 – 1944 nahrala vyše 200 piesní. Patrí k najvýznamnejším jazzovým spevákom všetkých čias, žiaľ zomrela príliš skoro, aby naplno využila svoj talent.

Muzikál „Kráľovná spieva blues“ sa nepridržiava skostnatene a úzkoprso životopisných faktov, spája realitu s nadsázkou a fantáziou.

„Veľká časť tohto príbehu je fikcia, zoradili sme fakty a fantáziu vedľa seba a okorenili snami. Možno v tomto príbehu ani neide o samotnú Billie Holiday, ale je to skôr príbeh o ceste jednej vášnivej a talentovanej ženy do neba. Ak aj Johnn, Richie a Ben nejestvovali, verím, že na svete sú určite ľudia, ktorí vedia takto ľúbiť,“ povedal o predstavení jeho režisér Nikita Slovák.

Získať si srdce „kráľovnej“ Jany Hubinskej, ktorej herecký výkon je hodný postavy, ktorú predstavuje, sa budú snažiť hneď dvaja muži. Ktorý zvíťazí a ako to všetko napokon dopadne, máte možnosť zistiť už o mesiac, ak si vyhradíte utorkový februárový večer na atraktívnu kultúrnu lahôdku.

Muzikál „Kráľovná spieva blues“ sa uskutoční v priestoroch Veritasu na Domini-kánskom námestí č.8. Vstupenky v hodnote 390.-Sk, si máte možnosť zakúpiť priamo u organizátora v Agentúre GreArt na Bielej 3, tel. 623-25-68, v MIC ND Dargov
a v ICMK na Hlavnej 59.
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk