magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Príďte si „zadivotancovať“ na „novodrevnú“ hudbu
@ Kultúra -> Oznamy      Dec 09 2003 - 17:33 GMT
V časoch, kedy vzniká stále viac hudby vytvorenej na počítačoch vydala svoje CD hudbodná formácia, ktorá požíva doma vyrobené hudobné nástroje historicky siahajúce až do staroslovanskej éry. Miroslav „Žiarislav“ Švický, muž, ktorý sa dobrovoľne odsťahoval do hôr na lazy, v doprovode skupiny Bytosti predvedú svoj repertoár v piatok 12. 12 na Mäsiarskej 59 v priestoroch Košického občianskeho klubu. Koncert začína o 19,00 hod.

Hudba Žiarislava a Bytostí vychádza zo starých motívov ľudových piesní a textovo je viazaná na kultúru starého slovanstva a spätosť človeka s prírodou. Pri hre využívajú korýtkové husle, bubny, píšťaly a iné pôvodné nástroje. Svoju hudobnú produkciu označujú ako „novodrevná“. Súčasťou koncertu bude aj „divotancovačka“.

Vstupné na koncert je dobrovoľné a výťažok bude venovaný na rozvoj prírodného duchovna a aktivít chrániacich životné prostredie.

sl   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk