magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Folklóristi z Hornádu a Dargova zakrepčia v Jumbe
@ Kultúra -> Oznamy      Nov 27 2003 - 10:06 GMT
Všetci priaznivci írečitého folklóru sú pozvaní na oslavy 40. výročia folklórneho súboru Hornád. Podujatie, ktoré sa bude konať v piatok 28. novembra v Jumbo centre, organizuje Centrum folklórnych aktivít Sloven. Vystúpenie folklórneho súboru Dargov začína o 17,00 a vystúpenie folklórneho súboru Hornád o 19,00.

Z radov niekdajšieho fs Dargov vznikol súčasný fs Hornád. V súčasnosti sa však bývalí tanečníci Dargova opäť spojili, aby obnovili svoju činnosť. Ich návrat už zaznamenali návštevníci viacerých festivalov a všetci zhodne potvrdzujú, že im roky na vitalite neubrali. Súbor, ktorý sa v minulosti veľakrát prezentoval aj na medzinárodných scénach, po oživení opäť absolvoval viacero úspešných vystúpení. Názov ich programu znie: „Čo bolo, je a bude“.

V druhej časti programu sa predstaví fs Hornád. Veľkú časť programu naštudovali na základe vyhľadávania starých a takmer zabudnutých piesní a tancov v slovenských dedinách. ¼udový folklór sa snažia umelecky a choreograficky spracovávať čo najviac v jeho pôvodnej forme, aby sme zachovali naše tradície. Tento s[bor je okrem iného známy aj organizovaním tanečných škôl s medzinárodnou účasťou, kde prezentujú a učia slovenské umenie.
Ich program sa volá: "Kto nevie, odkiaľ prišiel, nevie kam má ísť".

Spoločné vystúpenie v Jumbe bude dôstojnou prezentáciou toho, na čo môže byť hrdý nielen vidiek, ale aj veľkomesto Košice, v ktorom žijú ľudia so snahou zachovania slovenských kultúrnych hodnôt ako duchovného dedičstva národa.

sl   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk