magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

The Golden Gospel Pearls - príval duchovnej energie od černošských umelcov z Harlemu
@ Kultúra -> Oznamy      Nov 06 2003 - 10:45 GMT
GreArt - tlačová správa) - Už 1.decembra o 19:30hod. rozochvejú povetrie Dómu sv. Alžbety jedinečné hlasové prejavy černošských gospelových umelcov z Harlemu.

Skupina The Golden Gospel Pearls zavíta do Košíc už tretíkrát, aby nadviazala na vypredané sály Domu Umenia a historickej budovy Štátneho divadla.

Organizujúca agentúra GreArt si tentoraz za miesto konania tohto výnimočného koncertu zvolila chrámovú atmosféru Dómu sv. Alžbety, aby umocnila nádherné gospely a spirituály prostredím, znásobujúcim silu duchovného odkazu, v našich zemepisných šírkach netradičnej „bohoslužby“.

Výrazná živelnosť a temperament, striedajúce sa s nežnou melanchóliou, tóny, nútiace chtiac-nechtiac pohupovať sa a tlieskať v rytme hudby, to všetko vytvára strhujúcu náladu, duchovnú prepojenosť a otvorenie sa blízkym i Bohu. Napriek svojej melodickosti a živelnosti ide totiž o černošské cirkevné skladby, ktorými vyjadrujú podstatu vlastného národa, vieru, city, i stáročné bezprávie.

Notoricky známe názvy skladieb ako „Oh Happy Day“, „Glory Glory Halleluja“, dostanú do nálady aj najzarytejšieho a najuzavretejšieho diváka, sú zárukou kvality a usmernením v prípade neistoty, o čom vlastne celý tento koncert bude.

Zaručene Vás pohltí množstvo energie, sálajúcej z hudobného prejavu The Golden Gospel Pearls, očarí Vás čistota a originalita, pocítite neskazenú nádheru, prameniacu zo skåbenia európskej kultúry v podobe gotickej architektúry, s černošskou kultúrou, prostredníctvom jej jedinečného spevu.

Nenechajte si ujsť vianočnú náladu navodzujúci koncert, ktorý posunie do popredia duchovno a nehmotné statky.

Vstupenky si ešte môžete zakúpiť v MIC ND Dargov, v ICMK na Hlavnej 59, alebo priamo u organizátora v Agentúre GreArt na Bielej 3, tel.:623 25 68.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk