magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pripravte sa na súťaž o lístky na koncert

29. 11. 2003: Nazareth v hale Cassosport VŠA !!!
@ Kultúra -> Oznamy      Oct 27 2003 - 13:53 GMT

Od roku 1971 vydala skupina Nazareth 37 albumov. Hity ako Telegram, Hair Of The Dog, Love Hurts, Broken Down Angel, alebo Love Hurts ovplyvnili viacero generácií. Doposiaľ posledné CD s názvom Boogaloo má rovnako svieži rockový drive a priamočiaru melodiku, ako najslávnejšie albumy z rokov sedemdesiatych.

29. novembra o 19,00 začne v hale Cassosport VŠA štvorhodinový koncert, na ktorom sa už legendárny Nazareth predstaví v Košiciach po prvý krát. Košický koncert zabezpečuje Umelecká agentúra GreArt, ktorá nám do súťaže pre čitateľov Cassovie ponúkla dva lístky na toto podujatie.

Porozprávali sme sa s riaditeľom GreArt-u ¼ubomírom Gregom.

Vaše aktivity, v rámci ktorých ste do Košíc dostali T.A.T.U. , alebo Las Ketchup sú známe. Tiež mnohé koncerty českých umelcov, ako i aktivity v rámci Českých dní. Nazareth je však rocková legenda. Ako došlo v rámci ich turné aj na Košice?

„Veľkú zásluhu na tom má predovšetkým môj priateľ a spolužiak z Vysokej školy múzických umení Rudo Geri, šéf agentúry GEDUR. Dlhé roky spolupracujeme v oblasti uvádzania muzikálov. Keď mi ponúkol možnosť podieľať sa na koncerte Nazareth, neváhal som, pretože hneď som sa v mysli preniesol do študentských čias, keď som počúval ich slávne hity. Pre mňa to boli najmä skladby Sunshine a Love Hurts. Bolo to obdobie prvých lások, keď sme tie pesničky počúvali napríklad na zemiakovej brigáde.

Výsledkom našej spolupráce je , že košický koncert ukončí turné, ktoré začne 17. novembra v Českej republike, kde Narareth vystúpi v Českých Budějoviciach, Plzni, Pardubiciach, Prahe, Litvínove, Ostrave a v Zlíne a 27. novembra prídu na Slovensko do Žiliny, potom 29. novembra do Košíc.

Skupina koncertuje takmer v pôvodnej zostave. Nebude chýbať najmä Dan McCafferty, basgitarista Pete Agnew, žiaľ, samozrejme, že už nebudeme môcť vychutnať bicie zakladajúceho člena, ktorým bol Darrel Sweet. Zomrel v roku 1999 a teraz sa už na nás len kdesi díva z rockového neba. Zaujímavosťou je, že ho nahradil syn Petea Agnewa – Lee Agnew. Skupinu dopåňa gitarista Jimmy Murrison.“

Propagačný materiál k turné sľubuje štvrohodinový koncert. Čím je okrem času a interpréta na košické pomery výnimočný?

Koncert bude štvrohodinový aj s predkapelami, ktorými sú Queenmánia s Petrom Pačutom a skupina Turbo. Pre skupinu Turbo je to aj promoturné k albumu Byl to hráč, ktorý venovali pamiatke ich nedávno zosnulého člena Richarda Kybica.

Väčšina času koncertu však, samozrejme, patrí skupine Nazareth. V repertoári okrem starých hitov zaznejú aj nové skladby z ich doposiaľ posledného Boogaloo.
Zaujímavá bude scéna. Začne sa stavať už o polnoci pred koncertom a jej súčasťou bude vysutá hydraulická plošina pre bubeníka, ktorá sa bude vysúvať nad divákov. Zvuk bude priestorový a bude prichádzať z troch strán. K tomu ešte treba prirátať kvalitný svetelný park.“


V prípade T.A.T.U. a Las Ketchup bola cieľová skupina poslucháčov jasná – prevažne tínedžeri. Ako to odhadujete na Nazareth?

Aj nedávny koncert Rolling Stones ukázal, že v hudbe a v umení na veku a čase nezáleží. Dôležitejšia je chuť a nasadenie.

Majú členovia Nazarethu výnimočné hviezdne maniere? Aké boli ich podmienky?

Na to, že ide o rockové legendy a sú stále vo forme, sú naozaj skromní. Dokonca natoľko, že by si z nich mali brať príklad aj niektoré naše české a slovenské hviezdičky.

Dohodli sme sa na hoteli v tichšom prostredí, členovia Nazarethu budú bývať v hoteli Hrabina na Bukovci. Nie sú nároční ani na občerstvenie. Spevák Dan McCaferty má požiadavku na fľašu koňaku Remi Martini, basgitarista Pete Agnew má požiadavku na nejaké pivo, je mu v podstate jedno aké, ale nesmie to byť Amstel a Heineken. Ostatným je to v podstate jedno.
Neboli žiadne požiadavky na vybavenie izieb, prijali štandard aj pokiaľ ide o postele.


V rámci koncertu sa bude konať súťaž. Jeden z návštevníkov vyhrá motocykel značky Kentoya v hodnote asi 70 tisíc Sk. Aj vďaka sponzorom sa podarilo dosiahnuť dobrú cenu za lístok – 440 Sk, v deň koncertu 500.

Koncertom Nazarethu pravdepodobne začne celý rad ďalších podujatí podobného charakteru. ¼ubomír Grega nám ukázal ponuky viacerých známych skupín na koncertovanie a nechýbali tam mená známych umelcov z rovnakej éry, kedy Nazareth započal svoj raketový štart. Okrem iného skupiny Smokie, Sweet, Slade, Suzi Quatro a podobne. Po Nazarethe by mal byť najbližším podujatím koncert Status Quo.

Agentúra GreArt poskytla čitateľom Cassovie.sk dva lístky do súťaže. V najbližšom článku o koncerte vám položíme otázky, na ktoré ak správne odpoviete a pošlete e-mail, môže sa šťastie usmiať práve na vás.


Slavomír Szabó   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk