magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

„Zahraj to znovu, Same“ - divadelná lahôdka nielen pre milovníkov Woodyho Allena
@ Kultúra -> Oznamy      Oct 09 2003 - 09:21 GMT
(GreArt - tlačová správa) - Ak patríte medzi milovníkov kvalitnej zábavy a pri slove divadlo vám nenaskočia zimomriavky, nasledujúca ponuka je vám šitá na mieru.

31.10.2003 v divadelnej sále Jumbo centra uvedie Divadelní společnost Jana Hrušínského rozkošnú komédiu Woodyho Allena – „Zahraj to znovu, Same“, ktorú J. Hrušínský nosil v hlave už niekoľko rokov a takpovediac kvôli jej realizácii založil divadlo.

Jeho divadelná spoločnosť vznikla v priebehu r.2002 a voľne nadväzuje na dlhoročnú rodinnú tradíciu, tvorenú osobnosťami ako Jozef Kajetán Tyl, Rudolf Hrušínský, či Josef Kemr.

Diela Woodyho Allena väčšinou odrážajú pocity príslušníkov súčasnej americkej intelektuálnej vrstvy, ich depresie, frustrácie, posadnutosť sebapozorovaním a psychoanalýzou. Sú plné irónie a nostalgického pohľadu na svet.

Hra „Zahraj to znovu, Same“, však nie je depresívna. Viac-menej hovorí o tom, že každý človek stojí niekedy pred problémom, ktorý ho núti utiekať sa do sveta fantázie a snov, do sveta filmových hrdinov.

Príbeh je však poňatý humorne, ide o úsmevnú komédiu, ktorá diváka presviedča, že je predsa len lepšie ostať za každých okolností sám sebou.

„Zahraj to znovu, Same“ je ďalší režisérsky opus O. Sokola. Hra o eroticky zakomplexovanom intelektuálovi – Félixovi ( hrá J. Hrušínský ), ktorého opustí manželka. Trpí, zúfalo tápe a hľadá, loví, strápňuje sa.

V rolách Humpreyho Bogarta a Ingrid Bergman uvidíte z filmového záznamu Josefa Abrháma a Libušu Šafránkovú.

J. Hrušínský vám neponúka žiadnu americkú limonádu, žiadny happy-end. Jednoducho len podáva nádherne odľahčené historky z „podsvetia“ čiernych dní obyčajného človeka, obraz jeho zlyhaní, neúspechov a intímnych trápností.

Nenechajte si ujsť krásne ľudský uveriteľný príbeh, ktorý vybočuje z rámca šablónovitej priemernosti.

Vstupenky si ešte môžete zakúpiť v MIC ND Dargov, V ICMK na Hlavnej 59, v pokladni Jumbo Centra, alebo priamo u organizátora v Agentúre GreArt na Bielej 3, tel.:623-25-68.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk