magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Gospelový koncert umelcov z Harlemu v Dóme svätej Alžbety
@ Kultúra -> Oznamy      Oct 08 2003 - 09:31 GMT
(GreArt - tlačová správa) - Košičanov iste poteší reprezentatívny gospelový koncert afroamerickej skupiny The Golden Gospel Pearls, ktorý zaznie 1.decembra 2003 v Dóme sv. Alžbety. Sedemčlenné hudobné teleso, skladajúce sa z nadaných newyorských vokalistov a hudobníkov z Harlemu, priblíži gospelmi a spirituálmi návštevníkom svoju kultúru, dejiny a spôsob života.

V našich zemepisných šírkach je podujatie takéhoto charakteru skôr raritou, strhujúca rytmická hudba, navyše prepojená so silným duchovným spojením, je sprevádzaná otvorením ľudských sàdc blízkym i bohu. Melancholické i temperamentné, nezriedka až živelné gospely vytvoria strhujúcu atmosféru, ktorá sa dostane každému hlboko pod kožu.

Jedinečnosť piesní, ktorou černošskí umelci vyjadria podstatu vlastného národa, i minulosť, pre nás takú atraktívnu svojou odlišnosťou, lásku, vieru, i dlhoveké bezprávie, umocní duchovná atmosféra Dómu svätej Alžbety, i nálada blížiacich sa vianočných sviatkov.

Nenechajte si ujsť príležitosť naživo sa zúčastniť „bohoslužby“ v štýle „Black Churches“ – černošských kostolov v USA, ktorú inak poznáme len z filmov.

Piesne ako Oh Happy Day, Glory Glory Halleluja, či Precious Lord, zaručujú kvalitný kultúrny zážitok. Pomôžu aj v dnešnom uponáhľanom svete vytvoriť chvíľku pre relax a odpútanie sa od každodenného stereotypu, zamyslieť sa nad rebríčkom hodnôt, do popredia posunú duchovno, meditácie a nehmotné statky.

Vstupenky na toto atraktívne podujatie si môžete zakúpiť v MIC ND Dargov, ICMK na Hlavnej 59, či priamo u organizátora v Agentúre GreArt na Bielej 3, tel.:623 25 68.

Tento koncert sa nepochybne zaradí k príjemným spomienkam a chytľavé melódie budú ešte dlho rezonovať v dušiach ľudí dobrej vôle.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk