magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Ing. Jozef Filas CSc.
@ Kto je kto      Apr 09 2002 - 15:23 GMT
námestník primátora mesta Košice

nar: 01.05.1952 / v Rudňanoch


stručný životopis: : V roku 1975 po ukončení Strojníckej fakulty Vysokej školy technickej – dnes Technickej univerzity, ostal pracovať na rovnakej fakulte ako vysokoškolský učiteľ. Vo volebnom období 1994 – 1998 bol i poslancom mestského zastupiteľstva. Od roku 1999 začal pôsobiť vo funkcii námestníka primátora mesta Košice.

dôležité informácie: „Mojou prioritou je nájsť hranice zladenia mojich osobných predstáv, volebného programu, do ktorého sme vstupovali v koalícii, finančných možností a objektívnych potrieb Košičanov.
Nie je to len mojou zásluhou, ale rád sa hlásim k tomu, že sme v mestskom zastupiteľstve zosúladili a prijali nový Štatút mesta Košice.

Rovnako som rád, že sme stabilizovali situáciu v Bytovom podniku mesta Košice a zaviedli s tým súvisiaci poriadok a transparentnosť s bytovým fondom.
Teší ma aj zmena situácie v mestskej časti Lunik IX a rekonštrukcia domu na Vodárenskej ulici, kde z peňazí Ministerstva vnútra SR, Migračného úradu a organizácie UNESCO vznikli ubytovacie možnosti pre žiadateľov o azyl. Tento skutok mal aj pozitívny vplyv na likvidáciu dlhodobého neporiadku, ktorý prevládal na tejto ulici.
Na neposlednom miesto som rád, že sa môžem spoluúčastniť na zastavení a možno aj zvrátení nepriaznivej finančnej situácie mesta.“


obľúbené jedlo: "Vo všeobecnosti zjem všetko dobré, ale mám rád spišské pirohy, bryndzové halušky a ´vepøo, knedlo, zelo´."
obľúbený nápoj: "Mlieko."
obľúbený spisovateľ: "Erich Maria Remarque, Ernest Hemmingway, Ladislav Balek, Miroslav Válek, Fiodor Michajlovič Dostojevskij, Michail Alexandrovič Šolochov."
obľúbený film: "Moskva slzám neverí, Bojovali za vlasť – to sú nadčasové filmy s hlbokou ľudskou výpoveďou. Z detstva to sú filmy s Winnetouom a Sedem statočných"
obľúbená hudba: : "Počúvam od klasiky cez jazz až po modernú hudbu. Z našich interpretov sú to Peter Lipa, Elán, Modus, Polemic a rôzne hudobné zoskupenia, ktorých hudobný prejav komunikuje s jazzom. Z klasiky je to Iľja Zelienka, to svetovej klasiky talianska operná škola, z českých autorov je to predovšetkým dielo Bedøicha Smetanu Má vlast a mám tiež rád hudbu Jeana Sibeliusa – najmä jeho dielo Finlandia a hudbu Mauricea Ravela – najmä jeho dielo Bolero."
obľúbený maliar: "Paul Cezane. Mám rád široký záber Pabla Picassa, z klasiky je to Rembrandt van Rijn a Michelangelo Buonarroti . Z našich autorov Albín Brunovský.“
obľúbená osobnosť: "Je veľa ľudí v rôznych odvetviach ľudských činností, ktorí sú i budú pre mňa inšpirujúci, či už výsledkami svojej práce, alebo ľudským rozmerom. Medzi osobnosti, ktorých život a dielo si veľmi cením patria Móhandás Karamčand Gándhí, Albert Einstein a Ladislav Novomeský. „

slabosť: „Nie je to slabosť, skôr nedostatok, že ma občas zláka cigareta a nie vždy sa dokážem udržať na uzde, ak niekto očividne klame, zavádza a intriguje.“

životné krédo: "Mať čisté ruky, horúce srdce a chladnú hlavu.“

najväčší zážitok: "Za najväčší zážitok považujem zázrak života v každej forme – či už rastlinnej, alebo živočíšnej. Je to prejav hmoty, ktorá je schopná samouvedomenia.“

poznávacie znamenie: poznámka Cassovia.sk – vysoká štíhla postava, skôr ako sa rozhovorí, pôsobí rezervovane

kontakt: Magistrát mesta Košice
Trieda SNP 48/A
040 11 Košice

telefón: 095/6419 214
fax: 095/6419 580
e-mail: mmk01@ccsun.tuke.sk   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk