magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Ján Jakubčiak Ing.
@ Kto je kto      Apr 09 2002 - 15:23 GMT
starosta mestskej časti Košice - Nad Jazerom

nar: 30.09.1942 / Važec, okr. Liptovský Mikuláš


stručný životopis: Po ukončení Vysokej školy banskej v Ostrave nastúpil v roku 1964 pracovať do VSŽ. V tejto spoločnosti pracoval až do roku 1990 v rôznych pozíciach: majster, techológ, odborný pracovník oddelenia technického rozvoja a zástupca riaditeľa závodu Kokosovňa VSŽ.
V čase konštitúcie samosprávnych orgánov mesta v roku 1990 kandidoval na post starostu mestskej časti Košice - Nad Jazerom ako nezávislý kandidát. Získal najväčšiu podporu voličov a do funkcie nastúpil k 1. 1. 1991. Voliči mu opätovne vyjadrili dôveru v komunálnych voľbách v rokoch 1994 a 1998. Od komunálnych volieb pôsobí aj ako nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva.

dôležité informácie: Starosta Ing. Ján Jakubčiak tvrdí, že jeho zásadou je zachovanie si čestného a úprimného prístupu ku každému obyvateľovi ním spravovanej mestskej časti. Inak, podľa jeho slov, nie je možné pracovať na mieste, kde sa vyžaduje denný styk s ľuďmi.
Starostovi záleží na občianskej vybavenosti mestskej časti. To zahàňa najmä cesty, chodníky, verejné osvetlenie, zeleň, dostupnosť služieb a možnosti kultúrneho vyžitia. Napríklad v roku 1996 vzala mestská časť pôžičku, aby odkúpila od mesta centrum služieb Ural a tachovala tak pobočku Verejnej knižnice Jána Bocatia pre svojich obyvateľov.

obľúbené jedlo: bravčové, kapusta, knedlík
obľúbený nápoj: "Dobré plzeňské pivo od smädu. Alkoholu však nefandím."
obľúbený spisovateľ: Arthur Hailey, Mario Puzzo
obľúbený film: "Je ich viac, za posledné obdobie to bol napríklad film Titanic. Pred filmom však uprednostňujem knihy."
obľúbená hudba: "Mám rád aj ľudovky, avšak i Boticelliho, Dvorského a Babjaka."
obľúbený maliar: "Ján Hála - pochádza z Važca ako ja."
obľúbená osobnosť: J. F. Kennedy a A. Dubček

slabosť: "Niekedy by som mal byť menej zásadovejší. Asi až priveľa odpúšťam. Veď žijeme len raz..."

životné krédo: "Keď nemôžeš pomôcť, aspoň neškoď."

najväčší zážitok: "Intenzívne zážitky sú aj tie smutné. Napríklad keď mi zomrela mama. Rád však cestujem, za to som schopný utratiť skoro všetko. Raz som za tri dni navštívil tri svetadiely: Izrael v Ázii, Egypt v Afrike a Cyprus v Európe."

poznávacie znamenie: "Stačí sa pozrieť na fotografiu. Vlasy mi vypadali, keď som mal 22 rokov."

kontakt: starosta
Košice - mestská časť Nad Jazerom
Napájadlá 6
040 12 Košice

tel: 095/ 6741 879, 6741 684   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk