magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Riešenia pre trvalo udržateľný život
@ Aktuálne -> Životné prostredie      May 30 2003 - 05:41 GMT
Keď už musí človek tvoriť, nech tvorí v súlade so všetkým ostatným.
Máte možnosť naučiť sa to. Áno naučiť. Lebo človek sa toľko toho učí..., iba žiť nevie. Permakultúra vám to samozrejme nevyrieši, ale môže byť jednou veľkou bránou k jednote. Máte teda možnosť zúčastniť sa 15-dňového úplného kurzu permakultúrneho dizajnu.

Permakultúra - permanentná /trvalo udržateľná/ kultúra - predstavuje dizajnérsky systém pre tvorbu trvaloudržateľných ľudských sídiel a usadlostí. Permakultúra sa zaoberá rastlinami, zvieratami, budovami a infraštruktúrou s dôrazom na vzťahy medzi týmito prvkami dizajnu. Cieľom permakultúrneho dizajnu je vytvoriť systém, ktorý je ekologicky a ekonomicky vyvážený.

Cieľom Kurzu permakultúrneho dizajnu je oboznámiť účastníkov s technikami a technológiami potrebnými k vytvoreniu permakultúrnych pozemkov a aplikácia týchto techník do bežného života. Kurz ponúka teoretické informácie, praktické skúsenosti i ukážky a kreatívne postupy z oblastí záhradníctva, staviteľstva, ekonomiky a sociálnych vzťahov.

Kurz je určený pre všetkých, ktorí cítia potrebu dať svojmu životu smer a aktívne prispieť k vytvoreniu trvalo udržateľnej spoločnosti. Kurz sa uskutoční v atraktívnom prostredí bývalého mlyna, v dňoch 17. - 31. augusta 2003 na usadlosti Hrlica - Mlyn v okrese Revúca.

Predpokladaná cena je 5000 Sk s možnosťou zľavy za pomoc pri príprave kurzu. Uzávierka prihlášok na kurz je do 30.7.2003. Prihlásiť sa môžete telefonicky, poštou, e-mailom či osobne na kontaktnej adrese: Patrícia Končková, 1. mája 30, 050 01 Revúca, telefón 0907 167907, e-mail: konckova@stonline.sk a na: Marianna Ružičková, Štúrova 113/13, 01841 Dubnica nad Váhom, telefón 042 4428 389, e-mail: marjanka@post.sk .

Po prihlásení na kurz obdržíte podrobnejšie informácie o vedení a mieste konania kurzu. V cene kurzu je učebnica a jednodňový výlet. Účastníci predošlých Úvodných kurzov permakultúry majú prvé tri dni so zľavou.

Organizátor kurzu: Ing. Patrícia Končková, DPD
Lektori kurzu: Ing. Marianna Ružičková /SK/ a Čestmír Holuša, DPD /CZ/. Predpokladaní spolulektori: George Sobol, DPD, Patsy Garrard, DPD /GB/.

ľp   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606