magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Jozef Ondzik: SLOVENSKO – obrazová správa o stave krajiny
@ Kultúra -> Výstavy      Apr 04 2003 - 11:30 GMT
27. 3. - 24. 4. 2003

Verejná knižnica Jána Bocatia


Fotoklub NOVA vo svojej fotogalérii vo Vedeckej knižnici Jána Bocatia prezentuje výstavu slovenského fotografa Jozefa Ondzika s názvom SLOVENSKO – obrazová správa o stave krajiny.

”Chcem rozprávať. Nie kričať, ohurovať, šokovať. Preto volím ten najjednoduchší spôsob vo vyjadrovaní. Štandardný objektív, spracovanie, pohľad. Fotograf má zdanlivo ostať čo najďalej od zásahu do obrazu. Skryť sa a byť neviditeľný. Má iba umožniť, aby situácia pretransformovaná do plochy obrazu ostala čitateľná a zrozumiteľná,“ tvrdí o svojej tvorbe autor.

Osobitým rukopisom vytvára obrazové poviedky a eseje. Nie je fotografom extrémnych vášní, emócií a hraničných situácií; zaujíma ho správanie jedincov, skutočnosti a prenikavé oko autora.

Jozef Ondzik (1964) je rodený Humenčan, v roku 1990 promoval na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozef Šafárika v Košiciach. V rokoch 1998 až 2001 študoval fotografiu na Inštitúte tvorivej fotografie Slezské univerzity v Opave. Vystavuje a publikuje od roku 1980. V súčasnosti pracuje ako anestiziológ v Slovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk