magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

"JEDOVATÉ PVC A ČISTEJŠIE ALTERNATÍVY"
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Apr 10 2002 - 07:03 GMT
denne od 10.00 do 18.00 hod.

Rotunda ŠÚV, Zbrojničná ulica č. 6

Spoločnosť priateľov Zeme začala 12. marca putovnú environmentálnu výstavu o PVC s názvom "Jedovaté PVC a čistejšie alternatívy"

Polyvinylchlorid (PVC) je len jeden z rôznych druhov plastov, spôsobuje však najväčšie problémy životnému prostrediu a zdraviu ľudí. Znečisťuje naše prostredie toxickými látkami (ako sú dioxíny, ťažké kovy, ftaláty…) od výroby cez používanie až po likvidáciu. K PVC máme čistejšie aternatívy a ich preferovaním môžeme znížiť riziká pre naše zdravie.

Výstava prezentuje škodlivé dopady výroby, používania a likvidácie PVC na zdravie ľudí a životné prostredie prostredníctvom veľkorozmerných fotografií a faktov z vedeckých štúdií. Zameraná je však hlavne na prezentáciu čistejších alternatív formou ich praktických ukážok, textov i fotografií.

Výstava o PVC je realizovaná Spoločnosťou priateľov Zeme v rámci "Kampane za zníženie toxického znečistenia", vďaka finančnej podpore Európskeho spoločenstva prostredníctvom programu Nadácia pre podporu občianskych aktivít.

Túto putovnú výstavu si postupne až do novembra 2002 budú môcť pozrieť obyvatelia 12 miest na Slovensku (Košice, Michalovce, Poprad, Žilina, Trenčín, Trnava, Bratislava, Nitra, Bojnice, Banská Bystrica, Lučenec, Rožňava)

Okrem prezretia si výstavných panelov a trojrozmerných príkladov alternatív k PVC, môžu návštevníci získať aj množstvo informačných materiálov o PVC, toxických látkach a odpadoch.

SPZ   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606