magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Začína Akadémia tretieho veku
@ Kultúra -> Oznamy      Apr 09 2002 - 16:07 GMT
Dnes už takmer každý môže obdivovať renesančné, barokové, rokokové, impresionistické a mnohé ďalšie diela priamo na mieste, vo významných centrách Florencie, Ríme, Benátkach, New Yorku, Mníchove, mestách, ktoré nielenže vlastnia bohaté múzejné zbierky, ale sú sami o sebe jedinečnými architektonickými múzeami.

Kto však predsa len nemá možnosť cestovať a napriek tomu ho zaujíma nesporne interesantný život takých búrlivákov a jedinečných ľudí ako bol Michelangelo, Leonardo da Vinci, Dante, Manet, Vincent van Gogh, Rafael, Degas, Rubens, Rembrandt, Goya, Tizian a mnohých iných umelcov, resp. sa chce dozvedieť viac o ich tvorbe a živote aj z tej stránky, ktorú ťažko nájsť v knižkách, nech príde 4. októbra do Geriatrického centra na Strojárskej ulici. Otvára sa ďalší ročník Akadémie tretieho veku. Pán Vojtech Verešpej, známy milovník umenia, vynikajúci rozprávač a cestovateľ, vás zavedie na tie najnádhernejšie miesta na svete a povie vám tie najkrajšie pikantérie o tom-ktorom maliarovi, galérii, umeleckom smere. Stretnutie je pripravené na 15. hodinu v jedálni spomínaného centra.

pan   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk