magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 27.04.
@ Aktuálne -> Polícia      Apr 29 2022 - 13:51 GMT

Stačilo pár sekúnd a o život mohlo prísť minimálne 20 ľudí
    
 Takmer k tragédii došlo včera (27.4.) dopoludnia (krátko po 9. hodine) na štátnej ceste medzi obcami Veľaty a Čerhov. 
 Vodič, 29-ročný štátny príslušník Moldavska, viedol v smere k obci Veľaty (okr. Trebišov) diaľkový autobus, v ktorom sa v tom čase okrem neho nachádzalo 19 osôb. Podľa doterajších zistení polície však vodič nerešpektoval výstrahu dávanú dvomi červenými, striedavo prerušovanými, svetlami priecestného zabezpečovacieho zariadenia, navyše, mal dostatočný rozhľad a výhľad na prichádzajúci vlak, no aj napriek tomu vošiel s autobusom do priestoru železničného priecestia, na ktorom sa v čase jeho prejazdu spustili všetky závory, a autobus tak zostal zakliesnený na železničnom priecestí. Rušňovodičovi prichádzajúceho osobného vlaku sa vďaka použitiu rýchločinného brzdenia, našťastie, podarilo vlak zastaviť 15 metrov pred železničným priecestím. Vodič s autobusom za pomoci okoloidúceho vodiča, ktorý mu zdvihnutím závory umožnil odchod, opustil priestor priecestia.  Ako keby sa ani „nechumelilo“ pokračoval v jazde smerom k Trebišovu. Zastavili ho však policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru Michaľany, podrobili dychovej skúške, avšak prítomnosť alkoholu sa u neho nepotvrdila. Dychová skúška bola negatívna aj u rušňovodiča. K zraneniam žiadnej osoby, našťastie, nedošlo. 
Nezodpovedného vodiča autobusu policajti obmedzili na osobnej slobode a po vykonaní nevyhnutných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník Policajného zboru 29-ročného vodiča obvinil z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk