magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 11. a 12.03. 2022
@ Aktuálne -> Polícia      Mar 14 2022 - 09:09 GMT

Čelná zrážka v okrese Košiciach okolie si vyžiadala jeden ľudský život a ťažké zranenia

Včera (12.3.) popoludní došlo v katastri obce Rákoš v okrese Košice okolie k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol jeden ľudská život a jedna osoba sa ťažko zranila. 
Podľa doterajších zistení včera krátkou pred 17. hodinou viedol 40-ročný vodič z okresu Prešov osobné motorové vozidlo zn. BMW v smere od obce Rákoš na obec Bohdanovce. Asi 200 metrov za obcou Rákoš po prejazde miernej ľavotočivej zákruty prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim vozidlom zn. Škoda Felícia, ktoré v tom čase viedol 38-ročný vodič z okresu Košice okolie. 
Pri dopravnej nehode vodič vozidla zn. Škoda Felícia utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým, žiaľ, na mieste dopravnej nehody podľahol. Vodič vozidla  zn. BMW podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ťažké zranenia.   
Prítomnosť alkoholu u vodiča vozidla zn. BMW dychovou skúškou zistená nebola. To, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok nebohý vodič, bude zisťované pri nariadenej pitve. Policajti udalosť na mieste dôkladne zadokumentovali aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava. Počas dokumentovania dopravnej nehody bola cesta uzavretá na nevyhnutne potrebný čas, policajti usmerňovali cestnú premávku a dopravu odkláňali cez obce Ruskov a Slančík.
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach okolie v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti, za akých k tejto tragickej dopravnej nehode došlo, čo bolo jej príčinou a miera zavinenia jednotlivých účastníkov, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.
Jazdite bezpečne a dodržiavajte pravidlá cestnej premávky !    
Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali zodpovedne, dodržiavali dopravné predpisy, zbytočne neriskovali, dávali na seba pozor a vrátili sa k svojim blízkym živí a zdraví.  Každý vyhasnutý život mrzí a niekomu chýba pri stole.
CHRÁŇTE SI TO NAJCENNEJŠIE, SVOJ ŽIVOT!

Pri dopravnej nehode v Košiciach prišiel o život chodec

Včera (11.3.) vo večerných hodinách došlo v Košiciach na ceste I/20 v smere z mesta Košice na Prešov k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej prišiel o život chodec. 
Podľa doterajších zistení včera (11.3.) večer, krátkou pred 21. hodinou, viedol 30-ročný vodič z okresu Košice okolie osobné motorové vozidlo zn. VW Passat v smere z Košíc na Zelený dvor, kde mu do jazdnej dráhy  náhle vstúpil 18- ročný chodec z Košíc, následkom čoho došlo k zrážke vozidla s chodcom. Chodec pri dopravnej nehode utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým žiaľ, na mieste dopravnej nehody podľahol.  
Prítomnosť alkoholu u vodiča zistená nebola, to, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok nebohý chodec, bude zisťované pri nariadenej pitve. Policajti udalosť na mieste dôkladne zadokumentovali aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.
Bližšie okolností, za akých k tejto tragickej dopravnej nehode došlo, čo bolo jej príčinou a miera zavinenia jednotlivých účastníkov, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Polícia má vedomosť, že v danom úseku nedisciplinovaní chodci prechádzajú cez cestu a tým ohrozujú tak vodičov, ako i seba. Zo strany polície je tomuto úseku venovaná zvýšená pozornosť. Príslušníci PZ vykonávajú zvýšený dohľad nad  bezpečnosťou a  plynulosťou cestnej premávky v tomto úseku.
Zákon jasne hovorí, že  diaľnicu a rýchlostnú cestu môžu používať len vodiči motorových vozidiel. Iným účastníkom cestnej premávky je používanie diaľnice a rýchlostnej cesty zakázané. 
Aj pri včerajšej dopravnej nehode chodec prechádzal cez rýchlostnú cestu na mieste, kde je to zakázané, navyše bez akéhokoľvek reflexného prvku. Žiaľ, to sa mu stalo osudným a po zrážke prišiel o život. Chodci majú možnosť prechádzať  cez most ponad rýchlostnú cestu, čo však nevyužívajú, a tým riskujú svoje životy a zdravie. 
Polícia opätovne apeluje na chodcov, aby sledovali premávku, no najmä prechádzali cez cestu na miestach na to určených, vyhýbali sa rizikovým úsekom, dostatočne sa presvedčili, či môžu vstúpiť na vozovku bez hroziaceho nebezpečenstva, boli označení reflexnými prvkami na viditeľnom mieste a nenosili tmavé oblečenie, nepreliezali zábradlia a neriskovali tak svoj, či životy iných účastníkov cestnej premávky. Samozrejme, nie každá nehoda s účasťou chodca je zavinená chodcom, preto polícia vyzýva aj vodičov k mimoriadnej opatrnosti. Vodičom odporúčame, aby predvídali, prispôsobili rýchlosť jazdy a zbystrili pozornosť všade tam, kde je predpoklad pohybu osôb.
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk