magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 15.01.2022
@ Aktuálne -> Polícia      Jan 17 2022 - 20:40 GMT

Pri dopravnej nehode v Košiciach prišiel v sobotu večer o život chodec

Podľa doterajších zistení včera (15.1.) večer viedol vodič (štátny príslušník Poľska) nákladnú súpravu, zloženú z ťahača s návesom, po ceste I/20 v Košiciach, v smere od Zeleného dvora do Košíc. Do jazdnej dráhy mu však náhle vstúpil 29-ročný chodec a vodič, v snahe vyhnúť sa zrážke, ho pravdepodobne pri vyhýbacom manévri zachytil ľavou zadnou časťou návesu. Chodec spadol na vozovku, kde po ňom následne prešla, rovnakým smerom jazdiaca, ďalšia súprava nákladného vozidla. 
Chodec utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým, žiaľ, na mieste dopravnej nehody podľahol. 
Prítomnosť alkoholu u vodičov nákladných vozidiel zistená nebola, to, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok nebohý chodec, bude zisťované pri nariadenej pitve. Policajti udalosť na mieste dôkladne zadokumentovali aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava. Po zadokumentovaní dopravnej nehody vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.
Ako presne k tejto tragickej dopravnej nehode došlo, čo bolo jej príčinou, no najmä, akou mierou k nej prispeli jej účastníci, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.
Polícia opätovne apeluje na chodcov, aby sledovali premávku, no najmä prechádzali cez cestu na miestach na to určených, vyhýbali sa rizikovým úsekom, dostatočne sa presvedčili, či môžu vstúpiť na vozovku bez hroziaceho nebezpečenstva, boli označení reflexnými prvkami na viditeľnom mieste a nenosili tmavé oblečenie, nepreliezali zábradlia a neriskovali tak svoj, či životy iných účastníkov cestnej premávky. Samozrejme, nie každá nehoda s účasťou chodca je zavinená chodcom, preto polícia vyzýva aj vodičov k mimoriadnej opatrnosti. Vodičom odporúčame, aby predvídali, prispôsobili rýchlosť jazdy a zbystrili pozornosť všade tam, kde je predpoklad pohybu osôb.

 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk