magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Polícia bude dohliadať na nerušený priebeh 98. ročníka MMM
@ Aktuálne -> Šport      Sep 30 2021 - 17:13 GMT
02. 10. 2021 sobota Zapálenie maratónskeho ohňa 
Kulturpark presun na  Námestie Maratónu mieru – od 10.30 h. Na Námestí Maratónu mieru – slávnostné zapálenie ohňa o 11.30 h. 
Počas zapálenia maratónskeho ohňa na Námestí Maratónu mieru nebudú dopravné obmedzenia. Doprava bude monitorovaná hliadkami polície.
03.10. 2021 nedeľa   OBCHÁDZKY a dopravné obmedzenia počas MMM 2021
 
Trasa MMM:
Štart a cieľ pred hotelom Hilton – Hlavná – Komenského – Kostolianska – Areál Anička – Tenisové kurty – Kostolianska – Vodárenská – Hlinkova – Národná trieda – Štefánikova – Protifašistických  bojovníkov – Jantárová – Južná trieda – obrátka pri hoteli Centrum – Južná trieda – Holubyho – Rastislavova – Moyzesova – Čsl. Armády – Festivalovo nám. – Watsonova – Komenského – Hlavná. 
Trasa inline a handbiker je v časti od križovatky Rastislavova vedená po Južnej triede až ku križovatke VSS,  kde je otočka späť po Južnej triede na Holubyho ulicu a napojením na trať bežcov  (rozdiel je, že bežci bežia po Južnej triede na ul. Holuby a Rastislavova, vozičkári jazdia ďalej po  Južnej triede k VSS a tak späť na ul. Holubyho).
Vozičkári a korčuliari cieľ na ul. Moyzesovej pri križovatke Bačíkova. Vozičkári a korčuliari štartujú na rovnakom mieste, len na jedno kolo, s cieľom na Moyzesovej ulici,  štart vozíčkarov je naplánovaný na  08.45 h a v čase o 08.46 h je plánovaný štart korčuliarov.
Polmaratónci cieľ po prvom kole na ul. Hlavnej za Dolnou bránou v priestore štartu,  štart 10.20 h  
Maratónci po obrátke pred cieľom pri dolnej bráne, ešte raz ten istý okruh,  štart 09.00 h 
Mini maratónci štart je medzi OD Dargov a hotel Hilton - Hlavná ulica – obrátka pri OD Urban – Univerzitná ul. – cez ul. Tatranská – most ponad Štefánikovu ul. – Mestský park – z parku cez ul. Mlynská na ul. Hlavná do cieľa medzi OD Dargovom a hotelom Hilton, štart dňa 02.10.2021 od 16.00 h ukončenie do 18.00 h. 
 
UPOZORNENIE:
Úplná uzávierka ciest na trase MMM sa začne od 08.00 do 08.30 h na Námestí osloboditeľov, na uliciach
Grešákovej, Timonovej,  Pribinovej , kde je rozcvičovací  priestor pre bežcov a zvýšený pohyb. 
 
Od 08:00 hod.  musia motoristi počítať s obmedzeniami a regulovaním cestnej premávky na celej trase MMM a napojení  komunikácie na túto trasu.
Obmedzenia v cestnej doprave končia v čase 15:00 – 15:30  h priebežne podľa dopravnej situácie. 
 
OBCHÁDZKY A PRESMEROVANIA
 
SMER  Prešov - Centrum a opačne
z diaľnice od Prešova sa autom dostanete po odbočenie do H. Tesco a mestskej časti  Džungľa 
vozidlá prichádzajúce po Palackého a Jantárovej ulici budú odklonené smerom na ul. Protifašistických bojovníkov – Štefánikovu ul. a na kruhovom objazde odklonené na Masarykovu ul. Bočnými ulicami sa autom dostanete až na Študentskú ulicu a následne po Hlinkovej smer Tesco, Prešov
Smer Južná trieda od Barce
z Južnej triedy je umožnený prejazd Jantárovou ulicou až na križovatku s ulicou  Palackého. Na tomto úseku, od Palackého ulice nebude umožnená cestná premávka vozidiel smerom na Južnú triedu.
 
Smer od Železníkov na Rastislavovu
z Gemerskej ulice vás odklonia na Rastislavovu smerom na Juh.                                                            Oproti, od Holubyho ulice, bežia maratónci 
 
Smer po Moldavskej do centra 
vozidlá odklonia na križovatke Žižkova-Kuzmányho na Žižkovu  alebo Kuzmányho ulicu.
 
Smer Podhradová cez Vodárenskú
Vodárenská ul. je dočasným dopr. značením jednosmerná od ul. Hlinkovej v smere na Podhradovú (v opačnom smere bežia maratónci). Sťažený je prejazd križovatkou Kostolianska cesta – Cesta pod Hradovou (len podľa pokynov polície).
 
Smer z  Terasy ku amfiteátru (Festivalové námestie) 
premávka vedená cez Festivalové nám. do centra na Kuzmányho ulicu. Po Kuzmányho ulici až ku križovatke Štúrova – Moldavská – Žižkova.
 
Smer sídlisko Podhradová, Margecany, Spišská Nová Ves 
z Terasy (Trieda  SNP) pred vjazdom na Festivalové nám. je umožnený prejazd na ulicu Watsonovu  do protismeru. Watsonova ulica je rozdelená dopravnými kužeľmi. Jazdné pruhy smerom ku Komenského ulici sú vyhradené pre bežcov. Na opačnej strane bude obojsmerná premávka po ulicu Hurbanovu. Odbočením na Ulicu F. Urbánka sa s vozidlom dostanete z mesta do Čermeľa, na Podhradovú a na smer Margecany, Spišská Nová Ves
 
Smer Kysak
      -  premávka presmerovaná na Kostolianskej ceste cez železničné priecestie do ahanoviec na  Magnezitársku ulicu. Po tejto trase cez Magnezitársku sa dostanete z mesta na smer Kysak a do ZOO Kavečany odbočením na účelovú cestnú komunikáciu podľa dočasnej dopravnej značky cca 2 km za kameňolomom. 
 
Smer od železničnej stanice  
len po Svätoplukovej ulici.  Pri vjazde na Štefánikovu ulicu je obmedzenie len pre MHD.   
 
Prepojenie ciest II/547 od Jahodnej – a I/16 smer Rožňava bude po Havlíčkovej, Hurbanovej Watsonovej ulici.  Opačne Watsonova – Urbánkova – Havlíčkova.  
 
Priestor štartu na Hlavnej ulici pri hoteli Hilton smer od plavárne na Štúrovu ulicu medzi Auparkom a Hiltonom bude uzatvorený od 07.15 h. Ostatné uzatvorenie dopravy v čase od 08,00 do cca 15,30 h.  
 
Na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky počas športového podujatia budú dohliadať príslušníci Policajného zboru ako aj organizátor podujatia. Žiadame účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali pokyny a usmernenia príslušníkov PZ, a usporiadateľskej služby.
 
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk