magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 28.04. 2021
@ Aktuálne -> Polícia      Apr 30 2021 - 05:54 GMT
Na cesty už vyrazili aj cyklisti, dbajte na bezpečnosť 
 
So zlepšujúcim sa jarným počasím je na cestách najmä viac cyklistov. Preto treba zvýšiť pozornosť, predvídať a včas reagovať. Dňa 28.04. sme na cestách Košického kraja zaznamenali dopravné nehody, ktoré skončili  so zraneniami cyklistov vo veku 10 a 15 rokov. 
V tomto období je potrebná zvýšená opatrnosť, aby nedochádzalo k zbytočným následkom na zdraví či úmrtiam. Cyklisti a tiež „kolobežkári“ ešte viac, majú oproti vodičom v autách veľkú nevýhodu, pretože pri páde nie sú dostatočne chránení.  Reflexné prvky sú rovnako dôležité. Vždy treba jazdiť podľa svojich schopností a zručností, prispôsobiť sa stavu cesty, počasiu i ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať. 
Cyklisti by si mali byť vedomí, že patria k najzraniteľnejším účastníkom cestnej premávky a prípadný stret s motorovým vozidlom, alebo pevnou prekážkou končí vo väčšine prípadov smrťou, alebo ťažkým zranením. Preto je potrebné správať sa ohľaduplne a disciplinovane v cestnej premávke a nezabúdať na to, že na ceste nie sú sami. To platí aj na ďalších najzraniteľnejších účastníkov – chodcov, a pribúdajúcich ďalších účastníkov – kolobežkárov. Taktiež je dôležité naštudovať si svoje povinnosti ako účastníka cestnej premávky a oboznámiť sa s pravidlami cestnej premávky. Predovšetkým tí cyklisti, ktorí nie sú držiteľmi vodičských preukazov, by si mali zákon o cestnej premávke podrobne naštudovať, a tým môžu veľkou mierou prispieť k bezpečnosti svojej i ostatných účastníkov na cestách.
 
V okrese Košice okolie 10-ročný cyklista pri nehode utrpel ľahké zranenia
 Dňa 28.04. okolo 13.10 hod. došlo v meste Moldava nad Bodvou v okrese Košice okolie k dopravnej nehode medzi osobným motorovým vozidlom zn. Škoda Octávia, ktoré viedol 24-ročný vodič z okresu Košice okolie a bicyklom, ktoré riadil 10-ročný miestny chlapec. Podľa doterajších zistení cyklista premával s bicyklom po chodníku, pričom pri prechádzaní cez cestu pomedzi pozdĺžne odstavené motorové vozildá vošiel do jazdnej dráhy prichádzajúcemu vozidlu.  Predtým sa nepresvedčil, či môže cez cestu bezpečne prejsť. Vodič už nestačil včas zareagovať a narazil do bicykla. Požitie alkoholu u vodiča zistené nebolo. Maloletý cyklista, ktorý jazdil bez prilby, pri dopravnej nehode podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ľahké zranenia. 
 
V Košiciach sa ťažko zranil 15-ročný cyklista
Dňa 28.4. okolo 15.30 hod. došlo na Prešovskej ceste v Košiciach k dopravnej nehode s účasťou cyklistu. Podľa doterajších zistení viedol 53-ročný vodič vozidlo zn. Škoda Felicia v ľavom jazdnom pruhu v smere jazdy na Prešov, pričom na úrovni Rampovej ulice mu z pravej strany spred autobusu MHD, ktorý odchádzal zo zastávky, vošiel do jazdnej dráhy cyklista, následkom čoho došlo k zrážke. Požitie alkoholu u oboch účastníkov dopravnej nehody zistené nebolo. Cyklista podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ťažké zranenia. 
 
 
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606