magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Letné koncerty v Botanickej záhrade
@ Kultúra -> Koncerty      Aug 14 2020 - 14:40 GMT

Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach pozýva milovníkov kultúry a prírody na hudobné podujatia, ktoré sa uskutočnia vo vonkajšom areáli na hlavnej ploche pred skleníkmi BZ počas troch augustových nedieľ 16., 23. a 30. augusta 2020.

Ide o sériu troch koncertov, ktoré sa uskutočnia v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach po prvýkrát. „Keďže Botanická záhrada tento rok oslavuje 70. výročie svojho vzniku, chceli sme pripraviť aj trocha menej tradičné podujatie, ktorým by sme si toto výročie tiež pripomenuli", informuje prof. RNDr. Pavol Mártonfi, PhD., riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach.

Prvým koncertom 16. 8. 2020 bude vystúpenie sláčikového orchestra pri ZUŠ Márie Hemerkovej Musica Iuvenalis. Vystúpenie sa uskutoční o 18:30 hod. a vstupenky vo výške bežného vstupného do BZ si záujemcovia budú môcť zakúpiť priamo pri vstupe pred koncertom. Musica Iuvenalis sa predstaví so známymi klasickými melódiami pod vedením dirigenta Igora Dohoviča

Druhým podujatím 23. 8. 2020 o 17:00 hod. bude verejné nahrávanie známej relácie Rádia Regina Východ pod názvom Úsmevník.  Hosťom relácie bude riaditeľ BZ prof. RNDr. Pavol Mártonfi, PhD., herci zo Štátneho divadla Košice a prešovského Divadla Jonáša Záborského Tatiana Poláková, Miroslav Kolbašský a Peter Čižmár, ktorí sa predstavia s humoristickými scénkami. Nahrávanie bude doplnené hudobnými vsuvkami kapely Silband.  Nahrávanie je pre verejnosť bezplatné. Vstup do BZ bude voľný 15 min. pred začiatkom podujatia.

Na treťom koncerte 30. 8. 2020 sa predstaví speváčka Katarína Koščová. Koncert bude prierezom jej starších i novších piesní s klavírnym doprovodom Daniela Špinera. Hosťom koncertu bude Dorota Tóthová s džezovým a popovým repertoárom. Koncert sa začne o 18:30 hod. a lístky je možné zakúpiť cez Ticketportal.sk.

V nedeľu 30. augusta od 10:00 hod. do 16:00 hod. sa zároveň uskutoční podujatie „Hľadáme múzy v Botanickej záhrade“, ktoré je venované rodinám s deťmi. 

Mgr. Tomáš Zavatčan, PhD.

Tlačový referent a hovorca UPJŠ v Košiciach


Zdroj RO SSN
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk