magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 10. až 14.04..2020
@ Aktuálne -> Polícia      Apr 14 2020 - 21:03 GMT

Hádka dvoch mužov skončila takmer tragédiou

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví 37-ročného Košičana, ktorý podľa doterajšieho vyšetrovania v nedeľu (12.4.) vo večerných hodinách v jednom z rodinných domov v košickej mestskej časti ahanovce po predchádzajúcej slovnej hádke s kuchynským nožom napadol 22-ročného Košičana. Spôsobil mu bodnú a reznú ranu v oblasti ramien s preťatím artérie, svalov a žíl, čím poškodeného muža ohrozil na živote s prognózou pravdepodobných trvalých následkov.

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky podozrivého muža zadržali priamo na mieste udalosti. Polícia taktiež zaistila nôž, ktorým obvinený muž útočil. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného muža do väzby. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. 

 Rybárske potreby si uložil do auta, ulakomil sa na ne tínedžer

Včera (13.4.) ráno policajti Obvodného oddelenia PZ Čaňa prijali oznámenie o krádeži osobného motorového vozidla zn. Škoda Octavia spred rodinného domu v obci Ždaňa v okrese Košice okolie. Majiteľ auta (64) sa totiž chystal na rybačku a tak si večer pred tým pripravil rybárske potreby, ktoré aj s dokladmi potrebnými na výkon rybárskeho práva uložil do auta. Po prijatí oznámenia o krádeži policajti okamžite začali po páchateľovi a vozidle pátrať. Netrvalo dlho a vozidlo našli nepoškodené pri miestnej čističke odpadových vôd, pričom z auta „zmizli“ rybárske potreby a autorádio.

Vďaka výbornej miestnej znalosti policajti v krátkom čase zistili, že podozrivým je miestny 17-ročný tínedžer, ktorý sa ku skutku priznal a vydal polícii všetky ukradnuté veci z auta. Nájdené vozidlo a ukradnuté veci si už poškodený majiteľ prevzal.

Policajti OO PZ Čaňa udalosť dôkladne zadokumentovali a v tejto súvislosti začali trestné stíhanie pre prečin krádeže. V súčasnosti vykonávajú všetky potrebné procesné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia podozrivej osobe za tento skutok.

Polícia odhalila ďalších opitých vodičov za volantom

Policajti na cestách Košického kraja odhalili ďalších nezodpovedných a nepoučiteľných vodičov, ktorí šoférovali pod vplyvom alkoholu. Minulý týždeň (15.) sme odhalili 18 vodičov, ktorí sa „posilnili“ alkoholom a sadli za volant. Pätnásti z nich „nafúkali“ viac ako 1 promile. Zaznamenali sme 8 dopravných nehôd, pri ktorých asistoval alkohol. Bližšie informácie k niektorým z nich si môžete prečítať nižšie.......

JAZDIL OPITÝ A BEZ VODIČÁKU. KEÏ ZBADAL POLICAJTOV, SPOMALIL

Na „Veľký piatok“ nadránom viedol 32-ročný Košičan vozidlo zn. Škoda Fabia v smere od obce Družstevná pri Hornáde do Košíc, kde sa ho policajti snažili zastaviť pri odbočke na starú cestu do MČ Kavečany, pretože jeho spôsob jazdy sa policajtom nepozdával. Vodič iba spomalil, ale nezastavil. Následne vodiča pri kameňolome na Kostolianskej ceste zastavili a kontrolovali. Vodičský preukaz pri sebe nemal, pretože „nestihol“ po zákaze činnosti viesť motorové vozidlá absolvovať preskúšanie a tak mu vydaný nebol. Dychová skúška na zistenie požitia alkoholu v dychu bola u vodiča pozitívna. „Nafúkal“ hodnotu  0,73 ml/l alkoholu v dychu (1,52 promile). Policajti vodiča obvinili zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky (trestná sadzba až na jeden rok)

JAZDIL OPITÝ, HLIADKE NEZASTAVIL, NABÚRAL

V sobotu (11.4.) v nočných hodinách 23-ročný muž z okresu Trebišov viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia v smere od mesta Veľké Kapušany na obec Vojany v okrese Michalovce, pričom prechádzal z pruhu do pruhu a svoju rýchlosť neustále zvyšoval. Zvláštnu jazdu spozorovala hliadka polície, ktorá sa vodiča snažila zastaviť svetelným a výstražným znamením s nápisom „STOP“, na ktorý vodič nereagoval. Na jednej z križovatiek však musel spomaliť za vozidlom jazdiacim pred ním, ktoré sa mu snažilo vyhnúť, no vodič do neho narazil. Po náraze chcel policajtov oklamať a tak si presadol na miesto spolujazdca, čo však neušlo pozornému oku policajtov. Pri kontrole kládol aktívny odpor, preto museli použiť donucovacie prostriedky. Viac svetla vniesla do prípadu dychová skúška, pri ktorej bola vodičovi nameraná pozitívna hodnota 0,88 mg/l alkoholu v dychu , čo je v prepočte 1,83 promile. Opakované dychové skúšky mali stúpajúcu tendenciu. Policajti vodiča zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia, kde „strávil“ sviatky jari s obvinením „na krku“ za spáchanie prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky  (trestná sadzba až na jeden rok). (foto v prílohe)

MLADÝ NEVODIČ S TAKMER 2 PROMILE SKONČIL S AUTOM MIMO CESTY

Približne v rovnakom čase došlo k dopravnej nehode, pri ktorej asistoval alkohol,  aj v okrese Spišská Nová Ves. Mladý „nevodič“, 20-ročný Ján z obce Slovinky, viedol vozidlo zn. VW Passat v smere jazdy z obce Slovinky do Krompách. V Krompachoch pri jednom z rodinných domov v zákrute pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy najmä svojím schopnostiach, prešiel s vozidlom cez protismernú časť vozovky a niekoľko metrov šiel mimo cesty. Mladík sa pri nehode nezranil, ale dychová skúška uňho potvrdila požitie alkoholu 0,93 mg/l v dychu, v prepočte 1,94  promile.

Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a vykonáva potrebné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia nezodpovednému mladému „nevodičovi“. (foto v prílohe)

Alkohol za volant nepatrí!

Každého z nás doma niekto čaká. Nezmyselný hazard so životom nielen svojim, ale aj nevinných účastníkov cestnej premávky, sa nevypláca. Vodiči, myslite na to vždy, keď si sadáte za volant vozidla. Život a zdravie máte iba jedno, jazdite bezpečne!


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk