magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 24. až 16.03.2020
@ Aktuálne -> Polícia      Mar 25 2020 - 08:56 GMT

Dvaja 15-roční chlapci sa vlámali do objektu v centre Košíc, „na rováši“ toho majú viac

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Košice Juh z prečinu krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci spáchaného formou spolupáchateľstva obvinil dvoch 15-ročných Košičanov, ktorí sa v nedeľu (22.3.) vlámali do opusteného objektu mimo prevádzky v blízkosti centra Košíc, kde poškodili alarm, vypli prívod elektrickej energie, „preskúmali“ objekt, prešli niekoľko poschodí vytipovali si, čo by mohli ukradnúť. Z priestorov ukradli niekoľko kľúčov, reproduktor, vypínače na svetlá, kabeláže i visiaci zámok. Bez povšimnutia neostal hasiaci prístroj, ktorý bezdôvodne použili. Do objektu sa vrátili aj nad druhý deň (23.3.), poškodili niekoľko kancelárskych stolov, tiež dvere v administratívnych priestoroch a skonzumovali aj nejaké pochutiny, ktoré tam našli. Týchto dvoch „nespratníkov“ vyrušili pracovníci údržby, ktorí prišli skontrolovať elektrické rozvody a privolali políciu. Privolaní policajti PMJ KR PZ Košice objekt prehľadali a oboch na mieste ako podozrivých z krádeže zadržali, čím im zabránili v ďalšom konaní. Následne boli eskortovaní na policajné oddelenie z dôvodu ďalšej realizácie prípadu. Polícia miesto činu dôkladne zadokumentovala a zaistila viacero stôp. Krádežou vecí a poškodením zariadenia majiteľom spôsobili škodu predbežne vyčíslenú vyše 1.000 eur. K činu sa priznali a policajtom dobrovoľne vydali ukradnuté veci.

To však nie je všetko, čo majú títo dvaja tínedžeri „na rováši“. Obaja sa totiž dohodli, že vykradnú nejaké autá. V troch prípadoch už čelia obvineniu z pokusu krádeže v súbehu s poškodzovaním cudzej veci, v jednom prípade z krádeže. Podľa doterajšieho vyšetrovania vo februári poškodili štyri motorové vozidlá zaparkované v košickej mestskej časti Nad jazerom rozbitím sklenenej výplne na oknách. Jedno z áut zn. Peugeot, do ktorého sa vlámali, chceli aj naštartovať, no nepodarilo sa im to. Z druhého vozidla zn. Ford Ranger  nestihli nič ukradnúť, pretože sa spustil alarm, a tak rýchlo ušli. Poškodili aj ďalšie dve vozidlá zn. Dacia Duster a Opel Astra zaparkované vedľa seba, pričom z jedného ukradli zväzok kľúčov, do druhého sa im vojsť nepodarilo. Poškodením áut a krádežou majiteľom spôsobili škody za vyše 1.000 eur. Po vykonaní potrebných procesných úkonov boli zo zadržania prepustení. Za tento skutok hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na dva roky, v prípade mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu. 

Polícia v súčasnosti zhromažďuje dôkazy a vykonáva všetky potrebné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia týmto dvom mladistvým osobám aj za ďalšie obdobné skutky (poškodenia, vlámania do áut), ku ktorým došlo v poslednom období na rôznym miestach Košíc. Polícia zároveň bude skúmať

Svojho kamaráta brutálne dobil, predtým spolu popíjali, stíhaný je väzobne

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach zo zločinu ublíženia na zdraví obvinil 19-ročného Patrika z Košíc, ktorý pred niekoľkými dňami brutálnym spôsobom fyzicky napadol 44-ročného Košičana na presne nezistenom mieste v lokalite Nižné Kapustníky v košickej mestskej časti Juh.  

Vo štvrtok (19.3.) nemocnica informovala políciu, že na urgentný príjem do košickej nemocnice bol privezený muž so zraneniami hlavy. Policajti ihneď začali preverovať okolnosti, za akých k zraneniu muža došlo. O pár hodín už košickí kriminalisti disponovali informáciou, že tohto brutálneho činu sa mal dopustiť 19-ročný Košičan, ktorého zadržali a obmedzili na osobnej slobode  ako dôvodne podozrivého zo spáchania z tohto brutálneho činu. 

Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený muž v stredu (18.3.) vo večerných až nočných hodinách po predchádzajúcom slovnom konflikte fyzicky napadol 44-ročného Košičana. Tohto niekoľko krát  udrel päsťou do oblasti hlavy a tváre. Keď spadol na zem, niekoľko krát ho ešte kopol do oblasti hlavy. Podľa predbežnej lekárskej správy napadnutý muž utrpel ťažké zranenia.

Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ PZ zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného muža do väzby  Dnes sudca akceptoval návrh prokurátora, obvinený je stíhaný väzobne.  Za tento zločin mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov.

Ďalší vodiči, ktorí jazdili opití, havarovali, pri jednej z nehôd uhynulo domáce zviera, výzva polície

 

Policajti odhalili na cestách Košického kraja ďalších nezodpovedných a nepoučiteľných vodičov/vodičky, ktorí šoférovali pod vplyvom alkoholu. Nehovoriac o tom, že je v krajine vyhlásená mimoriadna situácia, kedy je potrebné zo strany občanov rešpektovať prijaté mimoriadne opatrenia a správať sa zodpovedne!!!  Čo na to dodať?!

  Minulý týždeň (13.) sme zaznamenali tri dopravné nehody, pri ktorých asistoval alkohol. Dve sa stali v okrese Košice, jedna v okrese Košice okolie. Taktiež sme zadokumentovali  čelnú zrážku v okrese Rožňava, pri ktorej uhynulo domáce zviera – krava.

V sobotu (21.3.) krátko po polnoci 23-ročná Košičana viedla vozidlo zn. Audi  pod vplyvom alkoholických nápojov po Mäsiarskej ulici v Košiciach, kde spôsobila dopravnú nehodu. Dychová skúška u mladej vodičky potvrdila v dychu 1,00 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 2,08 promile. Policajti mladú Košičanku zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Čelí obvineniu za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, hrozí jej až jeden rok vo väzení.  Nehoda sa zaobišla bez zranení.

  V sobotu (21.3.) popoludní došlo k čelnej zrážke v okrese Rožňava, pri ktorej uhynulo domáce zviera (krava). Podľa doterajších zistení mladá vodička (25) z okresu Rožňava viedla vozidlo BMW smere od Rožňavy na Dobšinú, pravdepodobne neprispôsobila rýchlosť jazdy stavu, povahe vozovky a svojím schopnostiam, v dôsledku čoho dostala šmyk, s vozidlom prešla do protismeru, kde sa čelne zrazila s oproti idúcim vozidlom zn. Ford s prívesom, na ktorom prevážal domáce zviera (kravu). Pri nehode kravku vymrštilo a dopadla na vozovku, kde uhynula. U účastníkov požitie alkoholu zistené nebolo. Podľa predbežných lekárskych správ vodička utrpela ľahké zranenia, vodič Forda sa zranil ťažko. Škody boli predbežne vyčíslené na cca 6.000 eur. Bližšie okolnosti tejto nehody vyšetrujú rožňavskí dopravní policajti. Vodičke bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. (foto v prílohe)

Včera (22.3.) pri nehode v okrese Košice okolie asistoval alkohol u mladého 20-ročného vodiča z Košíc. Ten nadránom viedol vozidlo zn. Škoda Octavia smerom od obce Baška na obec Bukovec, kde pri prejazde ostrej ľavotočivej zákruty sa pravdepodobne nevenoval plne vedeniu vozidla nesledoval situáciu v cestnej premávke, zišiel s vozidlom mimo cesty, kde „skončil“ na zvodidlách a prevrátil sa na strechu. Po nehode bol podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,97 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,02 promile.  Mladému vodičovi, ktorý sa pri nehode nezranil, bol na mieste zadržaný vodičský preukaz, a bol obmedzený na osobnej slobode. Už čelí obvineniu zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok. (foto v prílohe)

Alkohol za volant nepatrí!

Výzvy a upozornenia polície sa míňajú účinku, poniektorí vodiči sú nepoučiteľní... Každého z nás doma niekto čaká. Nezmyselný hazard so životom nielen svojim, ale aj nevinných účastníkov cestnej premávky, sa nevypláca. Vodiči, myslite na to vždy, keď si sadáte za volant vozidla. Život a zdravie máte iba jedno, jazdite bezpečne!  

 

V čase vyhláseného núdzového stavu v krajine muž v Košiciach vystrašil ľudí

Včera (16.3.) krátko pred 19.30 hodinou bolo na tiesňovú linku 112 mužským hlasom oznámené, že v jednej z predajní potravín v košickej mestskej časti Myslava je uložený nástražný výbušný systém. 

Na miesto boli okamžite vyslané všetky záchranné zložky, ktoré vykonali všetky nevyhnutné bezpečnostné opatrenia. Takmer 20 ľudí, ktorí sa nachádzali v predajni, ju opustilo a policajné hliadky okolie predajne uzavreli. Na miesto bol vyslaný aj psovod so služobným psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín, ktorý však po dôkladnej prehliadke priestorov predajne prítomnosť nástražného výbušného systému nepotvrdil. 

Podozrivá osoba, 37-ročný muž, sa nachádzal na mieste. Pravdepodobne si však veľmi rýchlo uvedomil, čo svojim nezodpovedným konaním spôsobil, a prítomným oznámil, že sa necíti dobre a pociťuje zdravotné problémy. Pracovníci RZP ho preto okamžite previezli do nemocnice, muž však nevykazoval žiadne príznaky v súčasnej dobe sa šíriaceho ochorenia a po vyhodnotení všetkých výsledkov, odobratých na jeho zistenie, ako negatívnych, bol zdravotníckym personálom prepustený. 

Keďže muž svojim nezodpovedným konaním rozširoval informácie, o ktorých vedel, že sú nepravdivé, a tým úmyselne spôsobil znepokojenie časti obyvateľstva, vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin šírenia poplašnej správy. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol muž umiestnený do cely policajného zaistenia a v súčasnej dobe policajný vyšetrovateľ vykonáva všetky potrebné procesné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606