magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za 31. 01..2020
@ Aktuálne -> Polícia      Feb 04 2020 - 12:44 GMT

Nezhody sa volantom sa takto neriešia!

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Košiciach Juh z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinil 59-ročného Košičana, ktorý v piatok (31.1.) okolo 15.00 hodiny, ako vodič osobného motorového vozidla zn. Škoda Fabia, svojim spôsobom jazdy pred vjazdom do križovatky ulíc Južná trieda a Jantárová v Košiciach obmedzil v jazde 40-ročného Košičana, jazdiaceho na osobnom motorovom vozidle zn. Opel Insignia, ktorý svoje vozidlo pred križovatkou ledva ubrzdil.

Výsledkom toho bolo, že po tom, ako vozidlá zastavili na semafore na červenom svetelnom signále, vodič Oplu Insignia si túto vec chcel s druhým vodičom vyjasniť, preto podišiel k dverám spolujazdca a pootvoril ich, a v tom, ako sa nahol ku dverám, na neho 59-ročný Košičan namieril krátku plynovú zbraň a kričal na neho, aby okamžite vypadol, inak vystrelí. Z obavy o svoj život a zdravie 40-ročný vodič vozidla Opel Insignia od vozidla so strachom rýchle odišiel preč.

59-ročného Košičana hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Košiciach Juh obmedzila na osobnej slobode a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnila do cely policajného zaistenia. Prípad polícia realizovala v tzv. superrýchlom konaní. Zbraň bola zaistená na zaslaná na expertízne skúmanie. Zranenia pri tejto udalosti, našťastie, nikto neutrpel.

Po hádke so synom skončil otec vo väzbe

K rodinnému nešťastiu skoro došlo v piatok (31.1.) podvečer, v obci Betliar (okr. Rožňava) keď sa medzi sebou slovne pochytili dvaja najbližší rodinní príbuzní – otec a syn. V jednom z rodinných domov 47-ročný otec, ktorý mal v dychu 0,75 mg/l alkoholu (1,56 promile), po hádke bodol skladacím vreckovým nožíkom do oblasti brucha svojho 23-ročného syna. 

Policajtov zalarmovala prestrašená stará mama poškodeného, rožňavskí obvoďáci 47-ročného muža na mieste zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia, po zhromaždení a vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov ho vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví spáchaného v štádiu pokusu. Zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby, ktorý sudkyňa Okresného súdu v Rožňave akceptovala. Obvinenému za tento skutok hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na päť až 12 rokov.

Aktuálne informácie Policajného zboru môžete nájsť aj na oficiálnej stránke na Facebooku www.facebook.com/policiaslovakia

 


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk