magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Sneh šarapatil na cestách Košického kraja
@ Aktuálne -> Doprava      Dec 02 2019 - 19:26 GMT

Cesty Košického kraja pokryl nadránom prvý sneh. Či niekoho prekvapil, ťažko konštatovať. Policajtov však isto prekvapili odvážlivci, ktorí 2. decembra sadli a na cesty sa vybrali na vozidlách s letnými pneumatikami.

Od rána je množstvo policajtov v uliciach a na cestách, ktorí dohliadajú na vašu bezpečnosť. Monitorujú rizikové úseky ciest, odkláňajú dopravu z úsekov, kde hrozí nebezpečenstvo kolíznych situácií.

Snaha policajtov zabezpečiť plynulý prejazd, no najmä dojazd do cieľa, však nie je možná, ak sa na cestách nájdu vodiči, ktorí svojou jazdou riskujú nielen svoj život, ale aj život ostatných účastníkov cestnej premávky. Predbiehať iné vozidlá s vozidlom na letných pneumatikách, alebo skúšať, akú rýchlosť auto „vytiahne“ na snehu je v aktuálnej poveternostnej situácií obrovským riskantným krokom.

Do dnešnej 9.30 hodiny policajti na cestách Košického kraja dokumentovali 8 dopravných nehôd29 škodových udalostí. Všetky udalosti v cestnej premávke sa policajti snažili zrealizovať v čo najkratšom čase, aby predišli vzniku ďalších kolízií. Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach plk. JUDr. Radoslav Fedor dnes ráno cestou do práce dokonca osobne zareagoval na zhoršujúcu sa situáciu na horskom prechode Dargov, kde v tom čase husto snežilo a na vozovke sa tvorila súvislá vrstva snehu, pretože sledovať 2 kamióny, ktoré sa v tomto nečase vzájomne predbiehali, neveštilo nič iné, iba blížiacu sa tragédiu. Kamióny výstražným zvukovým a svetelným znamením zastavil a upozornil ich vodičov. Zároveň vydal pokyn, aby všetky nákladné vozidlá, smerujúce na horský prechod Dargov, boli odstavené a vyčkali až do príchodu cestárov, prípadne do jeho sprejazdnenia. Od 9. hodiny do 9.30 hodiny bol horský prechod Dargov pre kamiónovú dopravu úplne neprejazdný, po vykonaných opatreniach cestármi bol prechod sprejazdnený v oboch smeroch. Pre kamiónovú dopravu bol cca od 9.30 hodine neprejazdný Veľatský kopec, cestári ho však už sprejazdnili. K problémom a čiastočným obmedzeniam na jazdu v jednom jazdnom pruhu došlo na úseku ciest Vtáčkovce – Kecerovce na ceste III/3336 z dôvodu tvorby poľadovice, rovnako tak úsek cesty Družstevná pri Hornáde – Košice – cesta III/3390. Úsek cesty Bohdanovce - Slanské Nové Mesto bol odkláňaný cez obce Ïurkov a Ruskov, momentálne je smer na Trebišov sprejazdnený.

Policajti budú aj naďalej monitorovať situáciu na cestách a v prípade potreby reagovať. Rešpektujte preto ich pokyny!

Fotografie z ranných ciest Košického kraja nájdete na oficiálnej stránke na Facebooku Polícia SR – Košický kraj.

Polícia vyzýva vodičov, aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky. Treba si uvedomiť, že v takomto počasí nie je možné jazdiť tak, ako v letnom období! Zbytočne nehazardujte a neriskujte predbiehaním. Znížte rýchlosť a zvýšte vzdialenosť medzi vozidlami. Tiež sa plne venujte vedeniu vozidla a sledujte situáciu v cestnej premávke. Tam, kde je znížená viditeľnosť, použite stretávacie svetlá, prípadne hmlové svetlá, denné svietenie je nedostatočné. Na cestách je maximálny počet policajtov, ktorí riadia premávku a pomáhajú vodičom. Všetci však musíte prispieť k bezpečnosti a správať sa na cestách zodpovedne.


 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk