magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

J. Thal a M. E. Pocha - autori príbehov, z ktorých mrazí
@ Kultúra -> Literatúra      Nov 12 2019 - 11:21 GMT

Novembrovú sychravosť a chlad môžu návštevníci Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) prežívať ešte intenzívnejšie vďaka spisovateľom Jurajovi Thalovi a Mark E. Pochovi. Autorov kníh, z ktorých behá mráz po chrbte a tuhne krv v žilách, privíta knižnica v rámci obľúbeného cyklu besied 1+1. Podujatie sa bude konať vo štvrtok 21. novembra 2019 o 17:00 hod. v centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej ul. 5. Hudobným hosťom podujatia bude už tradične skupina Soren.

Juraj Thal (1972) sa narodil a býva v Topoľčanoch. Autor vo svojom civilnom povolaní už viac ako dvadsať rokov zachraňuje ľudské životy. Pri svojej práci často prichádza do kontaktu s ľuďmi, ktorí sú zapletení do trestných činov, a čerpá tak inšpiráciu pre svoje krimi príbehy. Tie sú síce fikciou, ale opierajú sa o reálne základy. Debutoval románom Nôž (2016), nasledovala Nenávisť (2017) − napínavý krimi triler zo slovenského prostredia. Jeho hlavný hrdina, vyšetrovateľ Leo Legen, sa v aktuálnom príbehu Dom na kopci púšťa do nového prípadu. Vo viacerých zbierkach vyšli aj Thalove poviedky: Kulháň (Muži vs Ženy, 2017), Bezhlavá láska (Vražedná sedmička, 2017) a Beznádej (21 slov a osudov, 2019).

Mark E. Pocha (1981) sa narodil v Komárne. Je autor hrôzostrašných príbehov, nositeľ medzinárodnej literárnej ceny Encouragement Award a finalista súťaže Ceny Karla Čapka a Ceny Béla o najlepšiu slovenskú hororovú poviedku. Knižne debutoval v roku 2016 knihou explicitných hororových poviedok Krajina kanibalov,  ktorá je poctou filmom Eliho Rotha a próze Jacka Ketchuma. V roku 2017 mu vyšiel napínavý sci-fi horor Kontakt: Záhuba prichádza z nebies. Je tiež autorom kníh Na Dušičky zomrieš (2018), Dom 490 (2018), Oni (2019) a Svet je plný démonov (2019). 

Projekt 1+1  z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Zdroj:RO SSN

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606