magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Policajné správy za !8. a 19.10.2019
@ Aktuálne -> Polícia      Oct 21 2019 - 05:36 GMT

Bitka pred pohostinstvom skončila obvinením

Vo štvrtok (17.10.) okolo 19. hodiny došlo v jednom z michalovských pohostinstiev k slovnému konfliktu medzi 33-ročným Martinom a 40-ročným Jánom, obaja muži boli z michalovského okresu. Muži po predchádzajúcej hádke vyšli spoločne von pred pohostinstvo, kde sa navzájom fyzicky napádali. Avšak po to, čo 40-ročný muž spadol na zem a snažil sa z nej opätovne postaviť, 33-ročný muž ho ostrým predmetom porezal v oblasti krku, a podľa vyjadrenia lekárov mu tak spôsobil reznú ranu, ktorá si vyžiada predbežne 14-dňovú dobu liečenia a práceneschopnosti.

Po zhromaždení a vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov michalovskí kriminalisti 33-ročného Martina zadržali a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestili do cely policajného zaistenia.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach 33-ročného Martina z okresu Michalovce obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a prečinu výtržníctva, a zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby. V prípade dokázania viny hrozí mužovi trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov.

Dopravná nehoda v Michalovciach si vyžiadala ľudský život

Dňa 18.10. krátko po 13. hodine sa počet dopravných nehôd s tragickým koncom opäť navýšil. Ďalší človek, ktorý mal ešte jeseň života pred sebou, žiaľ, už nikdy nezasadne za nedeľný stôl spolu so svojou rodinou. Jeho niť života pretrhla dopravná nehoda, ktorá na niekoľko hodín obmedzila plynulosť dopravy v Michalovciach. 

Podľa doterajších zistení 30-ročný vodič zo Sobraniec, smerujúci s osobným motorovým vozidlom zn. Peugeot 407 od obce Zalužice, pravdepodobne z dôvodu nevenovania sa plne vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, prešiel pred svetelnou križovatkou na Užhorodskej ulici s vozidlom cez odbočovací stredový pruh do protismeru, kde v tom čase viedla osobné motorové vozidlo zn. VW Touran v smere od mesta Michalovce 29-ročná vodička z okresu Sobrance. Žiaľ, vodička už zrážke nedokázala zabrániť, a výsledkom čelného stretu vozidiel boli také zranenia 54-ročného spolujazdca z vozidla zn. VW Touran, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Vodička tohto vozidla utrpela podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia a 49-ročná spolujazdkyňa, sediaca na zadnom sedadle, sa zranila ťažko. Vodič druhého vozidla neutrpel pri dopravnej nehode zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie, výsledok jeho dychovej skúšky bol negatívny a vodičský preukaz mu bol zadržaný. Predbežná škoda bola vyčíslená na 4.000 eur. 

Michalovskí dopravní policajti udalosť na mieste dokumentovali aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava. Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach, ktorá vec na mieste prevzala, v tejto súvislosti začala trestné stíhanie a 30-ročného vodiča osobného motorového vozidla zn. Peugeot 407 obvinila z prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravnej nehody a jej bližšie okolnosti sú však naďalej predmetom vyšetrovania.

S blížiacimi sa sviatkami, pri ktorých si uctime pamiatku všetkých, ktorí už, žiaľ, nie sú medzi nami, bude aj na cestách viac vodičov. Jazdite preto opatrne a dávajte na seba pozor. Život je naozaj to najcennejšie, čo máte.


  

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606