magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

„STÁLE SME“
@ Kultúra -> Výstavy      Oct 15 2019 - 09:56 GMT

Seniori z občianskeho združenia SENIOR DOM Košice, budú už tradične aj v tomto roku prezentovať svoju umeleckú tvorbu na výstave pod názvom „STÁLE SME“ v Mesiaci úcty k starším. K prezentácii umeleckej tvorby prizvali aj seniorov z iných regiónov Slovenskej republiky.

Vernisáž výstavy, nad ktorou prevzal záštitu Jaroslav Polaček, primátor mesta Košice, sa uskutoční vo štvrtok dňa 17. októbra 2019 o 16.00 hod. v pavilóne BRAVO, ktorý je súčasťou areálu K13 Košické Kultúrne centrá na Kukučínovej ulici v Košiciach. Výstava „STÁLE SME“ potrvá až do 24. novembra 2019.

Umelecky zameraná kreativita košických seniorov a  ich hostí  sa i vďaka vysokej kvalite prezentácií účastníkov predošlých ročníkov stala známou už na celom  Slovensku.Popri  umeleckom využití  magických nití, ktoré šikovné ženské ruky paličkovaním po stáročia menili i na Slovensku  na krásu, budú čipkárky svojimi exponátmi dokumentovať aj fakt, že tradičná technika starých materí  vie osloviť aj súčasníkov. Vystavovať bude sedem klubov z východného Slovenska a ako hosť sa predstaví Soňa Bezúchova z Banskej Bystrice.

Výstavu obohatia svojou tvorbou aj  výtvarní umelci – maliari a  grafici, tiež umeleckí fotografi a členovia ateliéru rezbárstva a práce s materiálom. Iniciátori a  organizátori výstavy zo SENIOR DOM Košice, občianske združenie,  spolupracovali pri príprave výstavy s magistrátom mesta Košice a K13.

Ing. Ladislav Varga

predseda

 

Zdroj:RO SSN
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk